قائم‌مقام دبیرکل خانه کشاورز گفت: براساس تفاهمنامه با وزارت صنعت قیمت پرتقال 1100 تا 1200 تومان و قیمت سیب 1200 تا 1300 تومان خواهد بود.
 

عنایت‌الله بیابانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به میزان ذخیره‌سازی و قیمت میوه شب عید گفت: 17 تعاونی در استان مازندران ذخیره‌سازی پرتقال را انجام می‌دهند و علاوه بر آن براساس آموزش‌هایی که به کشاورزان داده شده، آنها نیز در حجم زیادی میوه ذخیره کرده‌اند.

قائم‌مقام دبیرکل خانه کشاورز افزود: براساس تفاهمنامه با وزارت صنعت تکلیف شده بود 60 هزار تن پرتقال ذخیره‌سازی شود اما در حال حاضر 300 هزار تن در استان مازندران پرتقال در انبارها ذخیره شده و آماده تحویل به بازار است.

وی ادامه داد: براساس تفاهمنامه 30 الی 40 هزار تن سیب نیز در استانها قرار بود ذخیره‌سازی شود که نه تنها این میزان ذخیره شده، بلکه در انبارهای کشاورزان نیز به میزان کافی وجود دارد و از نظر تأمین شب عید هیچ نگرانی نیست.

بیابانی تصریح کرد: قیمت سیب براساس تفاهمنامه 1200 تا 1300 تومان به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

به گزارش فارس، در سال جاری 3 میلیون و 400 هزار تن سیب در کشور تولید شده که یک میلیون تن آن مازاد بوده و ذخیره‌سازی و صادرات می‌شود. همچنین 4.5 میلیون تن هم مرکبات در کشور تولید شده که بیش از نیاز کشور است.

وی در پاسخ به تأمین نیاز نارنگی نیز گفت: در ایام عید 10 الی 15 هزار تن از بهترین نارنگی خوزستان به نام سیاهو به بازار عرضه می‌شود و امیدوارم این میزان عرضه نیاز بازار را تأمین کند.

  رئیس هیئت مدیره باغداران مرکبات تصریح کرد: توصیه می‌کنم به جای صحبت از واردات نارنگی مردم مصرف خود را به سمت میوه‌های دیگری که بسیار فراوان و ارزان هستند سوق دهند. اگر چه در حد نیاز مردم نارنگی عرضه خواهد شد.

کد خبر 22833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =