رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: شکر به قیمت دولتی و روغن نباتی زیر قیمت کارخانه به فروش می رسد.

قاسم علی حسنی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: از 20 اسفندماه تا 20 فروردین ماه، ایام نوروزی اتحادیه به حساب می آید که در این ایام به دنبال تامین مواد غذایی، فراوانی کالا، ثبات قیمت و پاسخگویی به مردم بودیم و با فراوانی کالا توانستیم قیمت ها را ثابت نگه داریم و افزایش قیمتی نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: هرساله از اول اردیبهشت ماه تولیدکنندگان و واردکنندگان بنابر افزایش هزینه بیمه، مالیات، حمل و نقل و قیمت مواد اولیه به دنبال افزایش قیمت محصولات خود هستند که با نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان این امر محقق یا رد می شود.

او درباره قیمت برنج گفت: برنج ایرانی از کیلویی 3700 تا 6300 تومان، برنج آرژانتینی (عمده) کیلویی 2175 تومان و برنج هندی کیلویی 3850 تومان قیمت دارد که در سال جاری توزیع نشده است. همچنین برنج پاکستانی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و رضوی به فروش می رسد که قیمت آن ثابت و مشخص نیست.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به این سوال که چرا حبوبات با افزایش قیمت روبرو شده اند بیان کرد: در حال حاضر واردکننده و مصرف کننده حبوبات هستیم و این محصولات از کشورهای کانادا و ترکیه وارد می شوندد که مشکلات نوسانات ارزی، عوارض گمرکی و انتقال ارز باعث افزایش قیمت آنها شده است.

کد خبر 23102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فراز ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
    2 0
    خودکفایی در روغن و حبوبات و کلا غذا که مهم نیست . فعلا بچسب ...