دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه تنها برای دو گروه ۵۸ و ۱۶ قلم کالای لبنی توسط ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری شده است، گفت: قیمت خارج از این اقلام را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند.

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه چرا انواع شیر طعم‌دار در بازار افزایش قیمت داشته است، گفت: ستاد تنظیم بازار دو گروه کالایی 16 قلم کالا را در تاریخ 8 مهر 91 و 58 قلم کالا را در 26 آبان 91 قیمت‌گذاری کرده و خارج از این دو گروه، قیمت محصولات لبنی به صورت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: این دو گروه اقلام لبنی  90 درصد محصولات پرمصرف را شامل می‌شوند و قیمت 10 درصد بقیه را کارخانه‌ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌کنند.

به گزارش فارس طی چند روز گذشته قیمت برخی شیر طعم‌دار مانند انواع شیر موز، شیر آناناس و شیر کاکائو در بازار افزایش یافته است.

*کارشناسان قوه قضاییه نتایج بررسی شیر را هفته آینده اعلام می‌کنند

باکری در پاسخ به اینکه آیا نتایج بررسی کارشناسان دادگستری ارائه شده است، گفت: بررسی‌ها ادامه دارد. از قرارداد 50 روزه‌ای که برای تحویل نتایج بررسی با آنها بسته شده 40 روز گذشته است و هفته آینده باید کارشناسان قوه قضاییه نتایج بررسی خود را از قیمت تمام شده شیرخام اعلام کنند.

دبیر انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: نتیجه هرچه که باشد به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌شود و آنها درباره قیمت‌های شیر خام و فرآورده‌های لبنی تصمیم‌گیری می‌کنند.

کد خبر 23308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =