وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: موجودی کالاهای اساسی در سال جاری بیش از سال گذشته است و دولت جدید می‌تواند با آرامش مستقر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی غضنفری امروز شنبه در همایش روز ملی اصناف اظهار کرد: آقای روحانی رییس جمهور منتخب خواستار برگزاری جلسه‌ای با بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند تا از آخرین وضعیت این حوزه‌ها در کشور اطلاع کافی و لازم داشته باشند.

وی ادامه داد: اوج تمایل همکاری دولت و اصناف در دولتهای نهم و دهم بود، به طوری که بیشتر برنامه‌های تنظیم بازار با حضور اعضای اصناف برگزار شد. اصناف و بازاریان در موفقیت دولت در اجرای طرح هدفمندی‌ یارانه‌ها بسیار کمک کردند.

غضنفری در مورد موجودی کالاهای اساسی گفت: موجودی کالاهای اساسی در سال جاری بیش از سال گذشته است و دولت جدید می‌تواند با آرامش مستقر شود.

او با بیان این‌که سال گذشته بزرگترین مشکل تامین کالاهای اساسی نبود مرغ و نهاده‌های دامی بود، بیان کرد:‌ با ورود دولت و شرکت‌های دولتی شرایط ذخیره‌سازی بسیار مطلوب شدند و سعی داریم نیاز کشور در کالاهای اساسی را به طور کامل برطرف کنیم تا دولت آینده بعد از استقرار مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که در چند وقت گذشته قیمت برنج دچار افزایش شده است گفت: برنج داخلی تابع فصل برداشت است و به همین دلیل قیمت آن دچار افزایش شده است اما برنج‌های خارجی دچار تعدیل قیمت نیز شده‌اند و پیش بینی می‌شود با عرضه برنج خارجی در نمایشگاه‌های ضیافت ماه رمضان کاهش قیمت بیش از اینها را شاهد باشیم.

در همایش روز ملی اصناف، رحیمی معاون اول رییس جمهور، تمدن استاندار تهران، نجار وزیر کشور، میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نوده فراهانی رییس شورای اصناف کشور حضور داشتند.

کد خبر 23940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =