وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس جمهوری با یادآوری مخالفتش در جلسه هیات دولت، خواهان تجدیدنظر در واگذاری نمایشگاه به صداوسیما شد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، مهدی غضنفری در این نامه آورده است: با توجه به مباحث اخیر در خصوص موافقت هیات محترم دولت با واگذاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و اراضی آن به صداوسیما ، همانگونه که در جلسه هیات دولت علل مخالفت این وزارتخانه مطرح گردید ، بررسی بیشتر و تجدید نظر در این تصمیم مورد انتظار می‌باشد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت  از دکتر محمود احمدی نژاد خواسته است تا به دلیل اهمیت موضوع  مواردی چون ماهیت ضد تحریمی فعالیت نمایشگاه در شرایط کنونی و خاص کشور، وجود سایت نمایشگاهی در پایتخت اکثر کشورهای جهان ، توفیق نه چندان رضایت بخش در ساخت و تجهیز سایت نمایشگاهی پرند به دلیل عدم تامین مالی و نبود حمایت های لازم به دلیل عدم تمایل فعالان اقتصادی، شرکت کنندگان در نمایشگاه و بازدید کنندگان برای حضور در آن منطقه مد نظر قرار گیرد .

غضنفری در ادامه افزود: موقعیت مکانی ، وسعت مناسب نمایشگاه و احتمال تملک از سوی دستگاه ها و نهادهای عمومی و خصوصی، نگرانی از تغییر کاربری (ساخت و ساز و خروج از هدف اصلی آن که وظایف نمایشگاهی و تجاری در راستای توسعه صادرات است)، وضعیت مالکیت اراضی نمایشگاه که متعلق به آستان قدس رضوی است، از جمله مواردی است که باید به آن ها توجه گردد.

وی با بیان اینکه برخورداری از نمایشگاهی تجاری و زیبنده پایتخت جمهوری اسلامی ایران ضرورتی مهم است که قابل چشم پوشی نیست، آورده است: تداوم فعالیت شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران صرف نظر از مالکیت سهام آن، با عنایت به تاثیر فعالیت شرکت در تشکیل نمایشگاه های بین المللی در داخل و خارج از کشور در توسعه صادرات غیرنفتی که مورد تایید و تاکید کلیه مراجع ذیصلاح به خصوص دولت محترم می باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

غضنفری افزود: با توجه به موارد ذکر شده به نظر می رسد واگذاری دارایی شرکت مذکور که اراضی مورد تقاضا می باشد در عمل تداوم فعالیت آن را منتفی، از موضوعیت خارج می کند و همانگونه که در نامه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی آمده ، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در اصطلاح به یک «شرکت کاغذی» تبدیل خواهد شد .

وی یادآوری کرده است موضوع واگذاری نمایشگاه به صداوسیما تاکنون سه بار در کمیسیون لوایح مطرح و با آن مخالفت شده است.

وزیر صنعت ،معدن و تجارت در پایان این نامه آورده است: از جنابعالی استدعا دارد کارگروهی را مسئول فرمایید تا ضمن بررسی موضوعات مطرح شده فوق با کار دقیق، ‌کارشناسی و اعلام نتیجه به تصمیم گیری نهایی بهتری کمک کنند.

کد خبر 24410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =