بانک مرکزی جزئیات نخستین جلسه شورای پول و اعتبار در دولت یازدهم را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: در ابتداي اولین جلسه شورای پول و اعتبار در دولت تدبیر و امید که از ساعت 16 الي 19 در بانک مرکزی به طول انجاميد، ولی‌اله سیف، ‌رئیس کل بانک مرکزی و رئيس شوراي پول و اعتبار ضمن خوشامدگویی به حاضران و تبریک ايام دهه کرامت و تلاقي مبارک سالروز ولادت حضرت ثامن الحجج امام رضا عليه السلام با برگزاري اولین جلسه شورای پول و اعتبار، وارد دستور کار جلسه شد.

در ادامه نشست، شورای پول و اعتبار در راستاي اجراي تبصره ذيل ماده 23 قانون «بهبود مستمر محیط کسب و کار» فرم یکنواخت عقد مشارکت مدنی را در 28 ماده و 9 تبصره را مورد تصویب قرار داد.

همچنین در این جلسه، سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه به زندانیان نیازمند، بدهکاران دیه، جرایم غیرعمد و سایر محکومان غیرکلاهبرداری به مبلغ 1520 میلیون ریال و مدت بازپرداخت آن به 215 ماه تصويب و مقرر شد تبصره یک ذیل ماده 6 آیین نامه اجرایی مربوطه جهت اصلاح و رعایت سقف فردی مصوب به هیات وزیران منعکس شود.

این جلسه با حضور اکثریت اعضای شورای پول و اعتبار تشکیل شد و  علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور و محمدرضا فرزین مدیرعامل صندوق توسعه ملی در این جلسه حضور داشتند.

همچنین دو عضو ناظر شورای پول و اعتبار احمد توکلی و محمد حسن نژاد نمایندگان مجلس و پیمان نوری و کورش پرویزیان به عنوان کارشناسان اقتصادی در جلسه حضور یافتند.

 

کد خبر 25168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =