در جلسه دیروز هیات دولت وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر دستگاه های اجرایی گزارشی از اقدامات انجام شده درباره مصوبات و تصمیمات دولت در خصوص رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ارایه کردند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد که در این جلسه نتایج اقدامات دولت برای حمایت از تولید اعلام گردید که از جمله آن روان شدن امر ترخیص، خروج سریع تر کالاهای اساسی و کاهش هزینه های ماندگاری کالا در گمرکات بود به گونه ای که یک میلیون و150 هزار تن کالای اساسی با رشدی معادل 40 درصد نسبت به مدت ماه قبل و دارو حدود 958 تن به ارزش 82 میلیون دلار از گمرکات ترخیص شده است.

بر اساس گزارش دستگاه‌های دولتی در این جلسه، مدت زمان صرف شده برای ترخیص کالاهای اساسی از 8 روز به 4 روز کاهش یافته است و این موضوع بر کاهش هزینه های تمام شده برای محصولات وارداتی تاثیر مناسبی داشته است.

همچنین در این جلسه عنوان شد، سرویس ارزیابی جداگانه ای برای تسریع در ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی در گمرکات ایجاد شده است.براساس تدابیر اتخاذ شده بیش از یکصد میلیون دلار ثبت سفارش داشته ایم.

بازنگری در فهرست محدودیت ها و ممنوعیت های صادراتی و تعیین تکلیف صادرات غیرنفتی تا پایان سال و روان سازی فرآیند اخذ پروانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت و کوتاه کردن زمان آن از دیگر مصوبات جلسه دیروز هیات دولت بود.

کد خبر 25611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =