فود پرس - کارخانه تولید انواع نان صنعتی و شیرینی های آردی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، سرمایه گذار این پروژه گفت: برای احداث و تجهیز این کارخانه 45 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
خرسندی در آیین افتتاح این واحد تولیدی افزود: ظرفیت تولید روزانه این شرکت 20 تن بوده و با راه اندازی تمام ظرفیت های خطوط تولیدی، برای 150 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.
وی افزود: تولیدات آیلین نان ارس به کشورهای ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و عراق صادر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: خوشبختانه با روی کارآمدن دولت تدبیر امید فضای لازم برای تولید و کارآفرینی در کشور فراهم شده و باید با قدت و سرعت از فرصت بوجود آمده بهره برداری شود.
وی با بیان اینکه دنیای امروز نیازی به انسان های سخنران ندارد افزود: امروز زمان عمل است و باید هر روز بهتر از دیروز بوده و به فکر آینده ای درخشان باشیم.
محسن خادم عرب باغی بر ضرورت ایجاد امکان برای فعالیت صنایع کوچک در ارس تاکید کرد و افزود: کشورهای صنعتی بزرگ دنیا پیشرفت امروزی خود را به صنایع کوچک وابسته هستند.
وی تاکید کرد: مؤظف به رفع مشکلات سرمایه گذاران هستیم و این مهم وظیفه ذاتی تمامی پرسنل سازمانی و ادارات مستقر در ارس است.
عرب باغی حضور کم رنگ کالاهای ایرانی در بازارهای کشورهای منطقه را یادآور شد و گفت: یکی از نقاط ضعف ما در صادرات، عدم مطالعه و شناسایی نیازهای بازارهای منطقه ای و عدم تفکر صادراتی در تولید کنندگان است.
وی نوآوری و خلاقیت را از عوامل مهم رونق اقتصادی دانست و گفت: فعالان اقتصادی ارس باید به ارتقاء سطح بهره وری تولیدات خود بصورت جدی فکر کرده و عمل کنند.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز این مراسم گفت: باید از از فرصت بوجود آمده در دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصادی کشور بهره ببریم.
حسن نژاد افزود: گشایش فضای امیدواری در بین اقشار و اصناف مختلف جامعه بهترین فرصت برای ارتقاء جایگاه صنعت و تولید و اشتغالزایی در مناطق اقتصادمحور از جمله منطقه آزاد ارس می باشد.
وی ادامه داد: با توسعه منطقه آزاد ارس اصلاح و توسعه مسیرهای دسترسی به این منطقه باید جدی گرفته شود که در این راستا با اتمام دوبانده کردن 18 کیلومتر از جاده جلفا به مرند توسط سازمان منطقه آزاد ارس و با پیگیریهایی که با حضور نماینده وزیر راه و شهرسازی انجام گردید امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، بخش اعظم دوبانده کردن مسیر مرند جلفا تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد.

کد خبر 25747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =