۰ نفر
۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶

 رییس سازمان غذا و دارو از ایجاد موج جدید غنی سازی محصولات غذایی در آینده نزدیک با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد.

دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه غنی سازی محصولات غذایی یک کار بین بخشی است، عنوان کرد: واحدهای مختلف وزارت بهداشت در این حوزه دخالت می‌کنند و علاوه بر سازمان غذا و دارو، معاونت بهداشت وزارت بهداشت و شورای عالی سلامت در این امر دخیل هستند و دستگاه‌های دیگر هم باید به این مقوله ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو نیز در مواردی که بتواند به پیشبرد این موضوع کمک خواهد کرد. امروز بحث غنی سازی آرد، شیر، فرآورده‌های غذایی که به شکل میان وعده مصرف می‌شوند و همچنین تنقلات مطرح است.

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه غنی سازی مواد غذایی جزو ضوابطی است که برای اعطای نشان ایمنی و سلامت به تولیدکنندگان مواد غذایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: امکان دریافت این نشان را برای کالاهایی که استفاده از مواد مضر را کنار گذاشته و غنی سازی با ریزمغذی‌ها را نیز جزو اولویت‌های تولید خود قرار می‌دهند، فراهم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه جدیدی با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در راستای غنی سازی محصولات غذایی در حال انجام است، اظهار کرد: در تلاش هستیم بزودی موج جدیدی از این غنی سازی‌ها را راه اندازی کنیم.

کد خبر 25828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =