وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارش ۱۰۰ روزه این وزارت‌خانه و برنامه‌های اقتصادی در محورهای مختلف را به رییس جمهور ارائه داد.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در آستانه پایان 100 روز نخست آغاز به کار دولت تدبیر و امید گزارش عملکرد وزارت اقتصاد و دستگاه‌های تابعه این وزارت‌خانه را به رییس جمهور ارائه داد.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از وزارت اقتصاد حکایت از آن دارد که گزارش‌های ارائه شده به دولت حسب موضوع به معاونت برنامه ریزی و دبیر دولت ارائه شده است.

محور گزارش طیب نیا مربوط به وضعیت تورم، کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه، شاخص‌های اقتصادی به خصوص نرخ رشد اقتصادی، شاخص فضای کسب و کار،  آرامش بازار ارز و سکه و ... است.

البته وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم پیشتر از آشکار شدن نخستین نشانه‌های رونق در اقتصاد ایران خبر داده و گفته بود که در ماه های اخیر نرخ تورم نقطه به نقطه کاهش پیدا کرده است.

این عضو کابینه یازدهم همچنین آرامش بازار ارز، روند نزولی قیمت و ثبات در بازار ارز، کاهش نرخ تورم نقطه ای، مهار رشد نقدینگی و منفی شدن رشد پایه پولی را مجموعاً بعنوان نشانه های مثبت در اقتصاد ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری برشمرده است.

کد خبر 26085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =