رییس کل گمرک ایران از راه اندازی سامانه جامع الکترونیکی گمرکی در شنبه هفته آینده خبر داد.

 مسعود کرباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز شنبه هفته آینده سامانه جامع گمرکی به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد.

رییس کل گمرک ایران تأکید کرد:‌ برای اولین‌بار این سامانه در گمرک تهران به عنوان دومین گمرک عملیاتی از نظر حجم فعالیت اجرا خواهد شد.

کرباسیان با بیان اینکه تا پایان دی‌ماه سال جاری تمامی گمرکات کشور به این سامانه مجهز خواهند شد، گفت: در حال حاضر بیش از 154 گمرک در کشور وجود دارد که در آینده نزدیک از سامانه جامع الکترونیکی گمرک بهره‌مند خواهند شد.

وی به ویژگی‌ها و مزیت‌های این سامانه جامع اشاره  و تصریح کرد: فاصله گرفتن از سیستم‌های دستی و سنتی افزایش سرعت‌بخشی به کارها، کاهش خطای انسانی، شفافیت در ارائه مجوزها و اظهارنظرها از ویژگی‌های این سیستم است.

رییس کل گمرک ایران بیان داشت: کاهش مدت‌ زمان صدور مجوز و ترخیص کالا، امکان اظهارنظر الکترونیکی کالاها به صورت آنلاین و هر زمان از دیگر شاخص‌های این سامانه جامع است.

کرباسیان با اشاره به اینکه با توجه به اینکه سیستم سنتی نیاز به نیروی انسانی دارد گفت: با توجه به محدودیت نیروی انسانی با این سامانه مراجعت مکرر از سوی واردکنندگان، فعالان اقتصادی در گمرک حذف خواهد شد و امکان دسترسی تسهیل می‌شود.

کد خبر 26363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =