دبیر انجمن جوجه یک روزه با بیان اینکه بازار از آرامش نسبی برخوردار است، گفت: قیمت نهاده نسبت به ماه‌های گذشته تا ۲۰ درصد کاهش یافته و در حال حاضر ذرت و سویا در بازار ۸۵۰ و ۱۸۵۰ به فروش می رسد.


 حسن مهربانی یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد وضعیت جوجه‌ریزی و روند توزیع نهاده اظهار داشت: جوجه ریزی همانند گذشته و طبق روال قبلی در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد. در مورد نهاده‌ها نیز در حال حاضر قیمت‌ها اندکی کاهش پیدا کرده است و دلیل آن نیز ثبات و آرامش در بازار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت ذرت که در سه ماه گذشته تا 1100 تومان نیز رسیده بود به 850 تومان رسیده است(بیش از 20 درصد کاهش)، گفت: قیمت سویا نیز تا نزدیک 2هزار تومان نیز افزایش یافته بود ولی الان به 1850 تومان رسیده و به نوعی ثباتی که در بازار ایجاد شده، به تولید کنندگان امید می‌دهد.

دبیر انجمن جوجه یکروزه با بیان اینکه ماهانه حدود 90 میلیون جوجه ریزی انجام می‌شود که روال طبیعی را طی می‌کند و مشکلی وجود ندارد، در مورد وضعیت بازار در ایام عید، خاطر نشان کرد:‌همیشه در مناسبت‌ها تغییراتی در بازار ایجاد می شود ولی با توجه به آرامش نسبی که وجود دارد بعید است امسال با نزدیک شدن به ایام عید با تلاطم‌های شدیدی روبه‌رو شویم.

وی در مورد خرید نهاده از پشتیبانی امور دام، بیان کرد:‌در تیر و مرداد ماه خرید هایی از پشتیبانی امور دام داشتیم ولی در حال حاضر خریدی توسط اعضای انجمن انجام نشده است، و در مورد قیمت نهاده نیز بازار خود نرخ‌ را تعیین می‌کند و به قیمت‌های پشتیبانی امور دام کاری ندارد.

کد خبر 26365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =