۰ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷

معاون وزیر صنعت از پیشنهاد یارانه ۸۸۰۰ میلیارد تومانی دولت برای نان در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: در صورت تصویب این رقم از سوی نمایندگان مجلس، نان در سال ۹۳ گران نمی شود.


 عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد یارانه‌ای که دولت در لایحه بودجه سال 93 برای نان در نظر گرفته است اظهار داشت: در لایحه بودجه سال 93 در دو ردیف برای نان یارانه در نظر گرفته شده است، یکی 3800 میلیارد تومان است که در بودجه سال گذشته نیز بوده و برای یارانه‌ نقدی نان است که هر ماه به حساب مردم واریز می‌شود.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 93 ردیف جدیدی به عنوان یارانه نان وجود دارد که حدود 5 هزار میلیارد تومان است که اگر هر دو رقمی که در این دو ردیف دولت در لایحه بودجه تعیین کرده به تصویب مجلس برسد، قیمت نان در سال آینده افزایش نخواهد یافت.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم 1050 تومان است و اگر قرار باشد ارازن‌تر به کارخانه‌ها فروخته شود این خود یک نوع یارانه‌ است، خاطرنشان کرد: گران نشدن نان در سال 93 منوط به تصویب این دو ردیف بودجه ای در مجلس است.

به گزارش تسنیم، دولت دهم در لایحه بودجه سال گذشته، 3750 میلیارد تومان برای یارانه نقدی نان در نظر گرفته بود که مجلس آن را به 4 هزار میلیارد تومان افزایش داد، در لایحه سال 93 نیز دولت 3800 میلیارد تومان برای یارانه نقدی و در ردیف جدیدی نیز 5 هزار میلیارد تومان دیگر برای یارانه نان در نظر گرفته است که این رقم یعنی 5 هزار میلیارد تومان یارانه برای پرداخت مابه التفاوت قیمت گندم و آرد است.

کد خبر 26433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =