با وجود مازاد 10 هزار تنی تخم‌مرغ در هر ماه، واردات این محصول پروتئینی از روسیه تکذیب می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، درباره خبر احتمال واردات تخم‌مرغ از روسیه گفت: به‌دلیل مازاد تولید تخم‌مرغ در کشور به میزان ماهانه 10 هزار تن و اعلام آمادگی اتحادیه‌های تولیدکننده برای صادرات، نیازی به واردات از کشورهای دیگر همچون روسیه نیست.

حسن رکنی افزود: اعلام خبر واردات تخم‌مرغ از روسیه از بهمن‌ماه سال جاری به‌طور قطع نمی‌تواند درست باشد؛ چرا که واردات در زمانی انجام می‌شود که کمبودی در کشور وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تخم‌مرغ از محصولاتی است که تولید سالانه مناسبی داشته و تنها در برخی از مواقع ازجمله هنگام بروز بیماری ممکن است کمبودهایی به‌وجود آید.

بازدید معاون دام وزیر از مرغداری تلفیقی در ترکیه

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره نتایج مثبت سفر اخیرش به ترکیه ادامه داد: طی بازدید از زنجیره تولید مرغ در کشور ترکیه، شرایط تولید تلفیقی صنعت طیور تحت بررسی قرار گرفت که در این روش، کارخانه تولید خوراک، جوجه‌کشی، تیم دامپزشکی، کشتارگاه و مجموعه مرغ گوشتی در یک مکان دیده شده است.

رکنی تصریح کرد: از آنجا که نهادینه کردن تولید و افزایش عملکرد مد نظر مدیران است، تولید تلفیقی می‌تواند به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های پیش رو محسوب شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان مرغ ازجمله زربال، آفاق و... از روش تلفیقی استفاده می‌کنند و مکان‌های تولید و فرآوری محصولات پروتئینی را در یک مجموعه دارند.

رکنی تأکید کرد: انجام روش تولید تلفیقی باعث بالا رفتن بهره‌وری شده و علاوه بر آن، وزن طیور کشتارشده بالا رفته و کیفیت لاشه بهبود پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: استفاده از تجارب سایر کشورها می‌تواند در ایران بومی‌سازی شده و ترویج شود.

کد خبر 26594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =