مواد غذایی> عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی خبر داد و گفت: ‌مجلس با این کار قصد حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر را دارد.

جبار کوچکی‌نژاد در جمع خبرنگاران از تبلیغات مسموم و جریان‌سازی‌های اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در مورد توافق 25 ساله ایران و چین سخن گفت و اظهار داشت: تمام این تحرکات دشمن به این علت است که آنان از شکست تحریم‌هایشان علیه جمهوری اسلامی ایران به شدت هراس دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تمام این جریان‌سازی‌ها در شرایطی اتفاق می‌افتد که تاکنون هیچ قراردادی بین ایران و چین روی کاغذ نیامده است تصریح کرد: شایعه شده که به موجب قرارداد ایران و چین بخشی از جزایر جنوب واگذار می‌شود در حالی‌که چنین چیزی صحت ندارد و این کار برخلاف اصول قانون اساسی است.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه هیچ قراردادی تا به امروز بین ایران و چین امضاء نشده و روی کاغذ نیامده است ابراز داشت: تبلیغات سوء اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها علیه مناسبات ایران و چین باعث شده که متأسفانه بخشی از جامعه دچار نگرانی شود از طرفی طبق اصل 77 قانون اساسی هرگونه توافقات بین‌المللی باید در مجلس مصوب شود.

وی عقب‌نشینی چینی‌ها به علت جو روانی سنگینی که اروپا و آمریکا به راه انداخته‌اند را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: ما در توافق 25 ساله با کشور چین درصدد آن هستیم که از تکنولوژی‌ آنان در بحث استخراج نفت بهره‌مند بشویم به این معنی که آن‌ها نفت را در بازارهای بین‌المللی بفروشند و هزینه خود را بردارند در مقابل چاه‌های نفت برای ما باقی می‌ماند.

نماینده مردم رشت در مجلس غلبه بر مشکلات اقتصادی کشورمان و ایستادگی در برابر تحریم‌های غرب را از جمله اهدافی که کشورمان در این دست از توافقات دنبال می‌کند خواند و عنوان کرد: دشمن در همه جا شایعه کرده که ما می‌خواهیم جزیره کیش را 25 به چینی‌ها بدهیم و از مخالفان می‌خواهیم یک سند ارائه کنند که ما درصدد انجام این کار هستیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی کشور نیز سخن گفت و با اشاره به اینکه مجلس با این کار قصد حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر را دارد اظهار داشت: در حال حاضر قیمت کالاها و اجناس مورد نیاز مردم به شکل لحظه‌ای بالا می‌رود و باید برای کنترل این وضعیت بسیار بد اقدامی عملی انجام شود.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی از طریق ارائه کارت‌های اعتباری به خانوارها و شارژ آن هم‌اینک در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بحث و بررسی است خاطرنشان کرد: بررسی جزئیات این طرح هفته آینده در کمیسیون اقتصادی تمام می‌شود و در نهایت برای اعلام نظر نمایندگان به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

منبع:تسینم
کد خبر 26eae9d598a345de8187e998e8fb5ea2

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =