درحالی پیش از این برخی مسئولان دولتی و اتحادیه‌ها از آغاز توزیع سبد کالا از شنبه ۱۲ بهمن خبر داده بودند که وزارت صنعت امروز در اطلاعیه رسمی اعلام کرد: سبد کالا از یکشنبه ۱۳ بهمن توزیع می شود.

وزارت صنعت افزود: دریافت سبد کالا منوط به ارائه کارت ملی و کارت بانکی سرپرست خانوار که وجه یارانه به آن واریز می‌شود به مراکز توزیع است. ضمناً آن دسته از افرادی که دارای کارت بانکی نمی‌باشند، می‌توانند با مراجعه به بانکی که حساب یارانه ‌دارند درخواست صدور کارت بانکی نمایند. سرپرستان خانوار نیروهای مسلح جهت دریافت سبد کالایی از حکمت کارت استفاده نمایند.

در اطلاعیه وزارت صنعت تاکید شد، به منظور صرفه جویی در زمان به متقاضیان اکیدا توصیه می شود قبل از مراجعه به مراکز  توزیع به دو طریق ذیل از  تخصیص سبد کالا مطمئن شوند:

1ـ ارسال کد ملی از طریق پیامک به شماره 5000499

2ـ مراجعه به درگاه اینترنتی  www.yaranehkala.ir از روز شنبه مورخ 12/11/1392.

بر اساس این اطلاعیه رسمی، فهرست و نشانی مراکز توزیع از طریق مراجعه به درگاه اینترنتی فوق قابل دسترسی است و در صورت وجود هرگونه مشکل در دسترسی به کالا، لطفا از طریق  تلفن گویای شبانه روزی  124 در سراسر کشور تماس حاصل فرمائید .

به گزارش تسنیم، روز گذشته یک عضو کابینه دولت یازدهم از آغاز توزیع اولین سبد کالای دولت از روز شنبه 12 بهمن ماه در سراسر کشور بین حدود 15 میلیون خانوار خبر داده و گفته بود:سبد کالا شامل 5 اقلام اعلام شده در فروشگاه‌ها آماده است و سامانه کارت خوان بانک‌ها هم فعال شد.

یکی از وزرای عضو کابینه دولت یازدهم در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اعلام اینکه همزمان با آغاز ایام‌الله دهه‌فجر سبد کالای دولت میان جامعه هدف توزیع خواهد شد، گفت: دستگاه‌های کارتخوان بانکها در اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های متولی توزیع اقلام سبد کالایی دولت فعال شده است و وزیر صنعت معدن و تجارت به عنوان مجری این طرح، دستور توزیع سبدهای کالایی از روز شنبه (12 بهمن‌ماه) را صادر کرده است.

به گزارش تسنیم، وزارت صنعت معدن و تجارت اوایل هفته گذشته با معرفی مرکز تماس و شیوه‌های ارتباطی با طرح سبد کالای حمایتی اعلام کرده بود، برای ارتباط مردم با سامانه سبد کالای حمایتی، شماره پیامک 5000799 معرفی می شود که ظاهرا این شماره به 5000499 تغییر کرده است.

پیشتر عبدالهی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت نیز با اشاره به اطلاع شفاهی از حاجعلی مدیر اجرایی طرح سبد کالا گفته بود: توزیع سبد کالا از شنبه آینده 12 بهمن آغاز می شود.

هیأت وزیران در جلسه 20 آذر 92 بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب کرد که در راستای سیاستهای حمایتی دولت از برخی اقشار جامعه، سبدکالایی شامل 1.8 کیلوگرم روغن نباتی مایع، 10 کیلوگرم برنج، 4 کیلوگرم گوشت مرغ، 800 گرم پنیر بسته‌بندی و 1.8 کیلوگرم تخم مرغ به افراد مشمول این تصویب‌نامه شامل همه کارگران مشمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی و کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی،‌ سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان، دانشجویان متاهل و طلاب طی دو نوبت تا پایان سال جاری تحویل داده شود.

کد خبر 27254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =