وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی علی اصغر توفیق را به سمت معاون آموزش، پژوهش و فناوری این وزارتخانه تعیین کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران؛ محمدرضا نعمت زاده در متن حکم انتصابی آورده است: با توجه به نقش کلیدی آموزش، پژوهش و فناوری در توسعه زیرساخت های بخش صنعت، معدن و تجارت و نیاز کشور به توسعه صنایع نوین انتظار دارد، ضمن ایجاد انسجام و تمرکز در سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطح وزارتخانه، سازمانها، موسسات و شرکت های تابعه اقدام نمایید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت محورهای کاری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری را توجه به آموزش های تخصصی مورد نیاز بخش صنعت، معدن و تجارت، توسعه تحقیقات کاربردی معطوف به حل مسائل بنگاه های تولیدی و خدماتی و تجاری به منظور افزایش کیفیت، کاهش قیمت، توسعه بازار و کاهش وابستگی ها، زمینه سازی برای خلق فناوری نو و بکارگیری آنها در صنایع نوین انظیر نانو، زیست فناوری، بیو مواد، الکترونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و انرژی های تجدیدپذیر و غیره دانست.

کمک به تأسیس و حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ طراحی و اجرای مکانیزم های تشویقی و حمایتی برای تجاری سازی دست آوردهای تحقیقاتی و پژوهشی مراکز پژوهشی و فناوری کشور از دیگر محورهای کاری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری برشمرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درنامه جداگانه ای از زحمات علی محمد گودرزی در دوران سرپرستی معاونت توسعه فناوری اطلاعات تجاری و صنعتی تشکر کرد.

 

کد خبر 27359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =