رییس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی از مکاتبه اداره غله و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان با شرکت‌های فروشنده برنج مازندران برای سبد کالای مرحله دوم خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، قاسم احمدی لاشکی گفت: مکاتبات لازم از طریق اداره غله و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، برای خرید 20 هزار تن برنج از کشاورزان استان انجام شده است تا این برنج‌ها در سبد کالای مرحله دوم قرار گیرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نیاز کشور بیشتر از 20 هزار تن برنج است، افزود: البته باید پذیرفت این میزان برای ارائه برنج 10کیلویی به همه خانوارها برای مرحله دوم سبد کالا کافی نیست.

احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه نرخ خرید برنج از شرکت‌های فروشنده به دولت برای سبد کالا در مرحله دوم تعیین شده است، افزود: رقم خرید برنج، بیش از نرخ تضمینی می‌باشد.

به گزارش خانه ملت یکی از طراحان استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت این استیضاح نیز گفت: استیضاح مشروط به ارائه برنج هندی به‌جای برنج ایرانی در مرحله دوم سبد کالا است که اگر این اتفاق عملی شود استیضاح وزیر صنعت از سوی مجمع نمایندگان استان مازندران پیگیری می‌شود اما درصورتی که برنج ایرانی جایگزین برنج هندی در مرحله دوم سبد کالا شود پرونده استیضاح نعمت‌زاده بسته می‌شود.

کد خبر 28022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =