مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: با توجه به اینکه مرغداران به دلیل پرداخت نشدن بهای تخم‌مرغ سبد کالا اعتصاب کرده‌ و خواستار پرداخت مطالبات 40 میلیارد تومانی‌شان هستند امیدواریم این مطالبه هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در قالب سبد کالا برای حدود چهار میلیون خانوار تخم‌مرغ تامین شده که با توجه به وعده‌های داده شده از سوی مسئولان وزارت تجارت امیدواریم این مطالبه هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

مرغداران که به گفته خود دیگر توان تولید و عرضه تخم‌مرغ را به صورت رایگان ندارند چند روزی است که اعتصاب کرده و دیگر تخم‌مرغی برای سبد کالا توزیع نمی‌کنند و هفته گذشته با تجمع مقابل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار - به عنوان مسئول توزیع تخم‌مرغ سبد کالا - خواستار پرداخت مطالباتشان شدند.

جالب اینکه با وجود اعتراض مرغداران نسبت به پرداخت نشدن بهای تخم‌مرغ سبد کالا و عدم تامین این محصول، مسئولان به جای پرداخت این مطالبه، مطالبات شرکت‌های دولتی ( شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی) در ازای برنج، روغن و مرغ سبد کالا پرداخت کرده‌اند.

گرچه دولت بر اساس قانون باید مطالبه‌ شرکت‌های دولتی را پرداخت می‌کرد اما با توجه به این‌که در روزهای پایانی سال مرغداران برای انبارگردانی و خرید خوراک مورد نیاز گله‌های مولدشان به نقدینگی نیاز دارند باید برای پرداخت مطالبات، اولویت به بخش خصوصی و تولید‌کنندگان داده می‌شد.

کد خبر 28056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =