۰ نفر
۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۴

از زمانی که موضوع اجرای قانون انتزاع یا همان قانون اجرای متمرکز وظایف بخش کشاورزی در دولت رویه جدی به خود گرفت و البته با تصویب آیین نامه های اجرایی از اواخر بهمن ماه سال جاری، اجرای آن آغاز شد که بخشی از این قانون همچون تنظیم بازار میوه شب عید همچنان با گفته های متناقض از سوی مسوولان دو ..
از زمانی که موضوع اجرای قانون انتزاع یا همان قانون اجرای متمرکز وظایف بخش کشاورزی در دولت رویه جدی به خود گرفت و البته با تصویب آیین نامه های اجرایی از اواخر بهمن ماه سال جاری، اجرای آن آغاز شد که بخشی از این قانون همچون تنظیم بازار میوه شب عید همچنان با گفته های متناقض از سوی مسوولان دو وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت» و «جهاد کشاورزی» رو به رو است.

به نوشته دنیای اقتصاد ، چند روز پیش در حاشیه اجلاس روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق ایران، عبدالمهدی بخشنده، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه براساس قانون تمرکز وظایف، از این به بعد مسوولان وزارت جهاد کشاورزی تنظیم بازار شب عید را بر عهده دارند که به گفته وی امسال به طور استثنا وزارت صنعت ، معدن و تجارت وظیفه تنظیم بازار شب عید را بر عهده دارد.

این در حالی است که مجتبی خسروتاج ، معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در گفت وگو با «ایسنا»، در پاسخ به این سوال که تنظیم بازار شب عید برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است یا وزارت جهاد کشاورزی؟ تاکید کرده است: تا پایان امسال، تنظیم بازار میوه برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از ابتدای سال آینده، مسوولیت تنظیم بازار این کالا و سایر کالاها و محصولات کشاورزی به عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

اما پیش از این خلیل آقایی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده بود که بر اساس ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی از سوی دولت به وزارت جهاد کشاورزی و تشریح وظایف بازرگانی این وزارتخانه از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزارت جهاد کشاورزی موظف است بازار شب عید را تنظیم و کنترل کند که البته با توجه به اینکه دیگر دستگاه ها از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال و سال های گذشته در تنظیم بازار محصولات کشاورزی دخیل بوده اند و اختیاراتی برعهده داشته اند از آنها کمک گرفته می شود.

همچنین حسن یونس سینکی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی نیز اظهار کرده بود آیین نامه اجرایی قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون انتزاع وظایف بازرگانی بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد که براین اساس همه وظایف بازرگانی این بخش به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده و تنظیم بازار شب عید نیز بر عهده این وزارتخانه است. به گفته وی وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به اقدامات گذشته خود، از جمله ذخیره سازی محصولات سیب و پرتقال به وظایف خود عمل و در تنظیم بازار شب عید به وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی بازار محصولات کشاورزی کمک می کند.

کد خبر 28162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =