۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۵

 مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده، اجرای قانون خرید تضمینی تخم‌مرغ و معامله این محصول در بورس را در دستور کار خود قرار داده است.

هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی از سال گذشته اجرای ماده 33 قانون افزایش بهره‌وری را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا اجرای قانون تعیین قیمت و خرید تضمینی تخم‌مرغ در استان‌های پر تولید همچون خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، قزوین، قم، تهران، البرز و ... را اعلام کرده است.

وی افزود: عرضه تخم‌مرغ در بورس از امسال در دستور کار قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که با معامله‌ این محصول در بورس بتوان قیمت آن را در دامنه‌ای مشخص تعریف و کنترل کرد.

اصغری ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی قیمتی را با عنوان نرخ خرید تضمینی تخم‌مرغ اعلام می‌کند سپس این محصول در بورس عرضه می‌شود اما اگر قیمت تخم‌مرغ در بورس کمتر از نرخ اعلام شده وزارت جهاد کشاورزی باشد این وزارتخانه موظف می‌شود به ازای مابه‌التفاوت این قیمت از مرغداران حمایت کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: در این میان بورس به عنوان محملی مطمئن برای معامله‌ شفاف این کالا در نظر گرفته شده چراکه عملکرد و معامله‌ هر محصولی در بورس مورد تایید همه نهادهاست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا عرضه تخم‌مرغ در بورس باعث گران‌ شدن این محصول در بازار مصرف نمی‌شود؟ اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در گران‌ یا ارزان‌ شدن تخم‌مرغ در جهت حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده نظارت کامل دارد و درصدد هستیم بتوانیم با معامله و عرضه این محصول قیمت تخم‌مرغ را در دامنه‌ای مشخص و منطقی کنترل کنیم.

کد خبر 28405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =