مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: سازمان راهداری، کارت هوشمند رانندگان متخلف در حمل نهاده‌های بخش کشاورزی را باطل می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی در گفتگو با تحریریه خبر ۲۱ شبکه یک سیما، درباره اختلاط نهاده های بخش کشاورزی، اظهار کرد: هر زمان قیمت نهاده ها اختلاف بیشتری در بازار پیدا می کند، تخلفات می شود.

وی با اشاره به این که کالایی که خریداری می شود در مراحل مختلف بارگیری تا انبار آزمایش می شود، خاطرنشان کرد: قبل از تخلیه بار از کشتی، سازمان های استاندارد، حفظ نباتات و دامپزشکی نمونه برداری می کنند و اگر مورد تایید قرار گرفت، اجازه تخلیه بار از کشتی داده می شود.

طلایی افزود: زمانی که بار از کشتی خارج و در انبارها تخلیه می شود با تأیید دامپزشکی، بارگیری و به سمت مقصد حمل می شود. بنابراین هیچ مشکلی در زمان بارگیری وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت های واردکننده با شرکت های باربری قرارداد می بندند، گفت: مشکلی در نهاده های وارداتی وجود ندارد؛ حمل بار به صورت فله و در کامیون های لبه دار انجام می شود و شرکت های باربری متعهد هستند بار را سالم به واحدهای تولیدی برسانند.

طلایی یادآور شد: شرکت های حمل و نقل چون مجوزشان را از سازمان راهداری می گیرند، رئیس سازمان راهداری به ما قول داده است اگر گزارش تخلفی به این سازمان بدهیم به سرعت کارت هوشمند راننده باطل شود.

وی با اشاره به این که حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون تن نهاده به کشور وارد و توسط کامیون حمل می شود، تصریح کرد: این که کنار هر کامیون یک ناظر قرار گیرد. امکان پذیر نیست.

طلایی تاکید کرد: برای جلوگیری از تخلف رانندگان باید در جریمه های آنان سخت گیری شود.

وی با اشاره به این که دلالان از اختلاط نهاده ها سود می برند، گفت: ما با شرکت پیمانکار که قرارداد می بندیم، تضامین می گیریم. اگر شرکت حمل و نقل تخلف کند پنج برابر قیمت بار جریمه و بار کامیون معدوم می شود.

وی گفت: احتمال می دهیم یک شبکه متخلف، بار نهاده های کشاورزی و دامی را در مسیر تغییر می دهد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از واحدهای تولیدی درخواست کرد تا بار ناسالم را تحویل نگیرند.
کد خبر 33885838f2b9450685ad9ff1acc8abb8

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =