مواد غذایی> واردات برنج به کشور طی مراحل قانونی دقیق انجام می‌شود و اخذ تاییدیه‌های بهداشتی و سلامت کالاهای وارداتی مهمترین اصل در واردات کالاها است که تاکنون به صورت دقیق و کامل از طرف این شرکت اعمال شده و در آینده نیز خواهد شد.

به گزارش «تابناک»، دکتر علی قنبری با اشاره به شایعاتی که در خصوص توزیع برنج آلوده در کشور توسط برخی منتشر شده، گفت: هیچ گونه برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته‌ای که متعلق به این شرکت باشد، وجود خارجی نداشته که توزیع شود و این گونه شایعه سازی ها به قیمت قربانی کردن منافع ملی و بر هم زدن آرامش و امنیت روانی و غذایی مردم است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: واردات برنج به کشور طی مراحل قانونی دقیق انجام می‌شود و اخذ تاییدیه‌های بهداشتی و سلامت کالاهای وارداتی مهمترین اصل در واردات کالاها است که تاکنون به صورت دقیق و کامل از طرف این شرکت اعمال شده و در آینده نیز خواهد شد.

همه برنج‌های توزیع شده دولتی، سالم هستند

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با رد شایعات مربوط به آلوده بودن برنج های وارداتی از کشور هندوستان، تصریح کرد: در سال1391 مقداری برنج از کشور هند خریداری شده بود که تمامی برنج‌ها در مرحله ورود، مورد آزمایش دستگاه نظارتی و سازمان غذا و دارو قرار گرفته و سلامت و بهداشت آنها تایید شده است؛ بنابراین هیچ گونه برنج آلوده‌ای توسط دولت و این شرکت وارد کشور نشده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی با استناد به نامه‌های اداری معمول و متداول این شرکت که مشخص نیست از چه طریقی آن را دریافت کرده‌اند، اقدام به شایعه سازی می‌کنند، تصریح کرد: بدون شک، پشت این گونه شایعه‌سازی ها و بازی ها، بهره برداری و سوء استفاده شخصی نهفته است، چراکه وقتی نامه ها و اسناد اداری این شرکت به صورت ناقص منتشر می‌شود و فرایند یک روال قانونی را بدون اطلاع و آگاهی از نتیجه مکاتبات و بدون در اختیار داشتن اسناد کامل، تخلف جلوه می‌دهند، شائبه بهره‌برداری قوت می‌گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر عدم آلوده بودن برنج‌های توزیع شده توسط این شرکت در کشور افزود: اسناد اثبات کننده سلامت کلیه برنج‌های توزیع شده توسط این شرکت موجود است و ما تاکید داریم که کلیه امور اجرایی و عملیاتی شرکت بر اساس و منطبق با نص قوانین جاری کشور انجام شود، بنابراین قبل از توزیع هر گونه برنجی در کشور، ابتدا از سازمان غذا و دارو تاییدیه‌های قانونی و لازم را در خصوص سالم و بهداشتی بودن و همچنین قابلیت مصرف داشتن را دریافت کرده و پس از آن نسبت به فروش و توزیع برنج اقدام می‌کنیم.

قنبری نتیجه شایعه پراکنی و دروغ پردازی در این خصوص را ایجاد زمینه رانت خواری و سودجویی برای برخی افراد و گروهها دانست و گفت: وقتی شایعه کذب آلودگی برنج دولتی در جامعه گسترش می‌یابد، مصرف کننده رغبت چندانی به استفاده از این برنج‌ها نخواهد داشت و موجب می‌شود افراد سودجو قیمت برنج‌های خود را افزایش داده و به سودهای باد آورده دست پیدا کنند. اما از آنجاکه این شرکت تنها به منافع و مصالح مردم و کشور می‌اندیشد، در مقابل هرگونه سوء استفاده‌ای با قاطعیت ایستادگی خواهدکرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان با تاکید بر اینکه انتشار شایعات گسترده آلوده بودن برنج ها موجب ضربه زدن به اقتصاد کشور و امنیت روانی و غذایی جامعه می‌شود، گفت: اقدام افرادی که به هر طریقی در این جریان سازی نقش دارند، از سوی مراجع قضایی مورد پیگیرد قرار خواهد گرفت.
کد خبر 483f41d8856f4534ae20f1f13dc919fd

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =