توصیه‌های جهاد کشاورزی برای کنترل علف‌های هرز مزارع گندم و کلزا

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان برای از بین بردن علف‌های هرز مزارع گندم و کلزا هر جه سریعتر اقدام کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان گرگان -کیانوش حق نما مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزانی که اقدام به کشت زود هنگام کلزا، گندم و جو کرده اند حتما نسبت به کنترل علف‌های هرز اهتمام داشته باشند.

او گفت: علف‌های هرز قبل از ساقه رَوی کلزا و گندم و جو باید کنترل شوند در غیراین صورت سموم علف کش بر روی آن‌ها تاثیری ندارد.

حق نماگفت:  بهترین درجه برای ترکیب سموم علف کش با آب دمای بالای ۱۰ درجه است و کشاورزان حتما در زمان استفاده از علف کش‌ها به درجه دمای آب توجه کنند در غیر این صورت موجب بروز خسارت می‌شود.

او گفت: آب‌های استان قلیا پسند هستند و در زمان ترکیب سموم علف کش با این آب حتما باید از اصلاح کنندهای ph  استفاده شود تا سم اثر مناسب تری داشته باشد.

حق نما گفت: در حال حاضر مزارع غرب استان درگیر علف هرز "چچم" هستند و کشاورزان تا مرحله ۶ برگی این علف می‌توانند با آن مبارزه کنند، اگر این گیاه به مرحله پنجه زنی برسد دیگر سموم برای از بین بردن آن کارایی ندارند.

او گفت: به کشاورزان توصیه می‌کنیم در زمان استفاده از علف کش‌ها از کودهای ریز مغزی استفاده نکنند تا ph خاک بر هم نخورد.انتهای پیام/ق

کد خبر 51740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =