جزئیات تثبیت ارز واردات کالاهای حیاتی در سال ۱۴۰۱/ ۷۱هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم لحاظ شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: معادل ریالی ۹میلیارد دلار در بودجه دیده شده که برابر ۱۷۲هزار میلیارد تومان است، از این بودجه برای کالاهای اساسی و دارو استفاده خواهد شد.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سؤالی در خصوص باقی‌ماندن منابع ریالی جبران حذف ارز ترجیحی با وجود اینکه 9 میلیارد دلار دولت برای این منظور در نظر گرفته است، گفت:  قرار است ما تخصیص یارانه را در اختیار دولت قرار دهیم.
وی با اشاره به الحاقیه تبصره یک لایحه بودجه 1401 افزود: دولت می‌تواند ارز ترجیحی بدهد یا اینکه به‌شکل دیگری عمل کند. یارانه‌های دارو، نان و کالاهای اساسی را در تبصره 14 تصویب کردیم و در اختیار دولت قرار دادیم. ما معادل ریالی 9 میلیارد دلار را در بودجه می‌بینیم که برابر 172 هزار میلیارد تومان است، از این بودجه برای کالاهای اساسی و دارو استفاده خواهد شد.
این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: 71 هزار میلیارد تومان نیز برای گندم به‌صورت جداگانه در نظر گرفته شده است چرا که در 9 میلیارد دلار در نظر گرفته‌شده گندم مورد نظر نبوده است.
کد خبر 52057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =