مردم به شایعات توجه نکنند؛ قیمت مرغ، تخم مرغ و شیر تغییری نکرده است

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت شیرخام توسط شورای قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شود که تا به امروز جلسه ای برگزار نشده و قیمت مصوب سایر محصولات پروتئینی نیز تغییری نداشته است.

در حالی که از شب گذشته نامه و لیست قیمتی در شبکه های اجتماعی در ارتباط با افزایش قیمت انواع قیمت مواد غذایی از جمله مرغ و تخم مرغ و شیر دست به دست می‌شود که این لیست صرفا قیمت های کارشناسی پیشنهادی است که هنوز نهایی و مصوب نشده و پس از آغاز طرح جدید هدفمندی یارانه ترجیحی طی دو ماه آینده و در صورت عدم امکان خرید محصولات پروتئینی با کالا برگ الکترونیک در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.

انتشار این نامه در شبکه‌های اجتماعی اما نگرانی‌هایی برای مردم  و واکنش‌هایی میان تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات پروتئینی در بازار ایجاد کرده است.

این در حالی است که مدیرعامل اتحادیه دامداران چندی پیش  با بیان اینکه معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است، گفت: ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰ تومانی تأمین شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز روز گذشته در این ارتباط گفت: با وجود اعلام رئیس‌جمهور درباره هدفمندی کالاهای اساسی، با دستور وزیر جهاد کشاورزی نهاده‌های دامی در ماه‌های آینده نیز قطعاً با ارز دولتی میان عشایر توزیع می‌شود.
محمد قربانی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره این لیست قیمتی اظهار داشت: مرجع اعلام قیمت کالاهایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کردند و در صورتی که با هدفمندی یارانه آزاد بشود تنها سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است که می تواند قیمت ها را اعلام کند.  

وی افزود: قیمت شیرخام توسط شورای قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شود که تا به امروز جلسه ای برای تعیین قیمت شیر خام برگزار نشده است.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: قیمت انواع شیر پاستوریزه، انواع ماست، گوشت، مرغ و تخم مرغ و انواع روغن توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام می‌شود که این سازمان نیز تغییر قیمتی اعلام نکرده است.

وی تصریح کرد: سازمان حمایت در صورت ایجاد هرگونه تغییر قیمت این کالاها و تصویب آن در ستاد تنظیم بازار،  آن را به طور رسمی و برای اجرا به تولید کنندگان و مصرف کنندگان اعلام می کنند.

قربانی گفت: مردم هرچیزی را که در فضای مجازی می بینند باور نکنند زیرا احتمال کذب بودن آن وجود دارد.

منبع:تسنیم

کد خبر 52586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =