کمبود روغن نباتی و تخم مرغ در بازار ناشی از مشکلات توزیع است نه تامین

مواد غذایی> مشکلی در تامین روغن نباتی و تخم مرغ وجود ندارد و نارسایی در بازار ناشی از مشکلات توزیع است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکلی در تأمین کالاها و اقلام غذایی وجود ندارد، گفت: بخش خصوصی شبکه توزیع کالاها را برعهده دارد که به درستی کار را انجام نمی‌دهد و این عامل کمبود برخی اقلام شده است.

 مسعود امراللهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه شبکه خبر درباره دلیل کمبود برخی اقلام غذایی مانند روغن و تخم‌مرغ در بازار اظهار داشت: هیچ مشکلی از نظر تامین وجود ندارد و متأسفانه توزیع این کالاها که در اختیار بخش خصوصی است به درستی انجام نمی‌شود و عاملی برای کمبود در بازار شده است.

وی افزود: البته قفسه‌های فروشگاه‌ها مرتب و پر و خالی می‌شوند و مشکل چندانی از نظر تامین این دو محصول وجود ندارد.

امراللهی درباره اینکه چرا با وجود وعده دولت برای عرضه جدی تخم‌مرغ در بازار هنوز برخی فروشگاه‌ها این کالا را موجود ندارند، گفت: شرکت‌های پخش و شرکت‌های خریدار پرداخت پولی و مبادلات خود را به خوبی انجام نداده‌اند و البته در این زمینه مذاکراتی هم با معاونت بازرگانی این شرکت‌ها و نیز اتحادیه مرغ تخم‌گذار انجام شده که عرضه با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی دلیل کسری روغن در بازار را هم با مشکلات توزیع مرتبط دانست و گفت:  روغن مورد نیاز در شبکه توزیع وجود دارد و باید با سرعت بیشتری به بازار تزریق شود.

وی ابراز امیدواری کرد که این مشکلات هرچه زودتر مرتفع شود.

کد خبر 52616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =