عوارض صادراتی مرغ، تخم مرغ، شیرخشک و خامه فله رسما حذف شد + سند

وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی مصوبه جلسه ستاد تنظیم در خصوص حذف عوارض صادرات محصولات پروتئینی (مرغ و تخم مرغ) و محصولات لبنی (شیرخشک صنعتی و خامه فله ای) را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، متن نامه به شرح زیر است:

وزیر محترم جهاد کشاورزی

باسلام و احترام

مصوبات جلسـه (مورخ ۱/۳/۴ ۱۴۰) ستاد تنظـیـم بـازار در حضور جناب اقای دکتر محمد مخبـر معاون اول محترم رئیس جمهور به شرح زیر ابلاغ می شود:

۱- عوارض صادرات محصولات پروتئینی (مرغ و تخم مرغ) و محصولات لبنی (شیرخشک صنعتی و خامه فله ای) جهت حفظ تولید داخل و جلوگیری از ضرر و زیان دامداران و تولید کنندگان از تاریخ ۱۴۰۱/۳/۷ تا پایان سال ۱۴۰۱ حذف می شود. وزیر محترم جهادکشاورزی مسئولیت حفظ بازار و جلوگیری از کمبود اقلام فوق الذکر را شخصا به عهده خواهند داشت.

۲- افزایش به طور میانگین ۵۰ درصدی تعرفه خدمات پایه پستی برای اشخاص حقوقی شرکت ها و دستگاه های دولتی و افزایش ۲۰ درصدی برای افراد حقیقی (مردم) از تاریخ ۱/۳/۴ ۱۴۰ مورد تأیید قرار گرفت.

۳- مقرر شد سقف و کف تعرفه خدمات غیر پایه پستی (که رقابتی است) توسط مرجع تخصصی أن (کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات ذیل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) تعیین شود

۴- تعرفه خدمات پستی خارجی متناسب با قیمت دلار تعیین می شود.

سیدرضا فاطمی امین

وزیر صنعت، معدن و تجارت

و دبیر ستاد تنظیم بازار

کد خبر 52901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =