تشکیل کارگروه مشترک گمرک و سازمان بنادر برای تسهیل در واردات کالاهای اساسی

گمرک ایران و سازمان بنادر و دریانوردی در نشستی مشترک با تشکیل کارگروهی بر سرعت بخشیدن به تخلیه و بارگیری و ترخیص کالاهای اساسی تاکید کردند.

گمرک ایران و سازمان بنادر و دریانوردی در نشستی مشترک با تشکیل کارگروهی بر سرعت بخشیدن به تخلیه و بارگیری و ترخیص کالاهای اساسی تاکید کردند.

علیرضا مقدسی رئیس کل گمرک ایران در این‌ نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط گمرک گفت: گمرکات ترخیص کننده کالاهای اساسی با تمام توان نسبت به انجام تشریفات گمرکی تا آخرین کامیونی که به گمرک وارد می شود، اقدام می کنند.

وی اظهار داشت: در این زمینه در ستاد گمرک، قرارگاه تسهیل تشریفات گمرکی کالاهای اساسی تشکیل شده تا با بررسی راه های تسهیل در ترخیص کالاهای اساسی با حضور مدیران گمرکات اجرایی ترخیص کننده کالاهای اساسی، در راستای ترخیص هر چه سریعتراین کالاها گام برمی دارند.

به گفته وی هماهنگی هر چه بیشتر سازمان های دخیل در امر تجارت از جمله گمرک و بنادر و استاندارد سازی کانتینرها سبب افزایش سرعت تخلیه و بارگیری در بنادر و ترخیص هر چه سریعتر کالاهای اساسی می شود.

مقدسی با تاکید بر اهمیت ارتباط سامانه ای بین گمرکات و بنادر افزود: تبادل اطلاعات و آمار بین گمرکات و بنادر و اصلاح فرایند ها سبب تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر و گمرک خواهد شد.رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه استفاده از ابزارهای الکترونیکی باعث افزایش سرعت در انجام تشریفات گمرکی و کاهش هزینه می شود، خواهان همکاری بنادر و گمرک در استقرار ایکس ری در گمرکات برای ترخیص سریع کالاها شد.

براساس این گزارش علی اکبر صفایی مدیرعامل بنادر و دریانوردی نیز در این نشست اقدامات این سازمان را در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی تشریح کرد.

صفایی با تاکید بر استمرار نشست های مشترک گمرک و بنادر و دریانوردی با هدف سرعت بخشیدن به کار، اظهار داشت: همکاری و هماهنگی بین دو سازمان و انجام فرایندها به صورت مشترک سبب هم افزایی و تسهیل و تسریع در امور مرتبط خواهد شد.

وی گفت: با توجه به هماهنگی و همگرایی بین دو سازمان، در حال حاضر کارکنان دو سازمان با تلاش و همکاری مطلوب در حال خدمت رسانی به خدمت گیرندگان هستند.

شایان ذکر است در این نشست که در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، معاون امور گمرکی، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون برنامه ریزی و امور بین الملل و مدیرکل دفتر فناوری و امنیت فضای مجازی گمرک ایران و معاونین و مدیران ستادی مرتبط سازمان بنادر حضور داشتند.

گالری
کد خبر 53496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =