۱۵۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در بهمن/ ایران صادرکننده گوشت مرغ در خاورمیانه

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات گوشت مرغ خبر داد و گفت: در بهمن ماه سال جاری ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که این میزان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما، در خصوص وظیفه وزارت جهادکشاورزی برای نظارت بازار محصولات کشاورزی اظهار کرد: در دولت سیزدهم اجرای قانون انتزاع که یکی از ارکان اصلی آن وزارت جهاد کشاورزی بود به این وزارتخانه تکلیف شد و نظارت بر بازار هم یکی از این وظایف بود.

وی افزود: از اول دی ماه سال ۱۴۰۰ که دفتر بازرسی و نظارت در وزارت جهاد کشاورزی تاسیس شد، این دفتر تاکنون نقش تاثیرگذاری داشته است.

امرالهی تصریح کرد: از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰ تا ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲، حدود یک میلیون و ۷۷۰ هزار بازرسی توسط دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور انجام شده که از این میزان ۱۹۵ هزار تخلف ثبت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال جدید این آمار و ارقام کاهش یابد تا شاهد بازار آرام‌تری باشیم.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به طرح تخصصی نظارت و بازرسی در هیات دولت گفت: حوزه جهاد کشاورزی مسوول تامین بازار از میوه شب عید تا خرمای ماه رمضان، شکر، برنج و ... است لذا مصوب شد بازرسی بر تامین کالاهای اساسی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و بازرسی بر بازار و توزیع بر عهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد.

وی افزود: از ابتدای اسفند بخشنامه‌ای را مبنی بر نظارت بر بازار و تامین به سراسر کشور ابلاغ کرده‌ایم و حدود ۱۵ هزار بازرسی از ابتدای اسفند انجام شده است که در منشا تامین و مراکز تولیدی انجام و حدود ۱۳۰۰ پرونده تخلف در این ایام ثبت شده است.

امرالهی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر بنابر دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تشدید نظارت برای تامین مایحتاج عمومی مردم در ماه رمضان مانند شکر، خرما، حبوبات و اقلام دیگر، اقدامات لازم انجام شده تا بازار ماه رمضان در آرامش کامل باشد که به این منظور در مراکز عمده هم ورود پیدا کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در میادین میوه و تره‌بار بازرسان ما از ساعت ۱۸ تا ۶ صبح فردا حضور دارند تا تخلفی در تامین میوه انجام نشود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: ما از زمان اجرای قانون انتزاع برای رفاه حال مردم و عدم تداخل سامانه‌ها، از سامانه ۱۲۴ برای ثبت شکایت و تخلف‌ها در حوزه محصولات کشاورزی در عرصه عمده و خرده‌فروشی استفاده کردیم که ۹۰ درصد از بازرسی‌ها از ثبت تخلفات توسط مردم پیگیری و اجرایی شد.

وی افزود: ما به حمایت مردم به دولت اعتقاد داریم، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی در کشور مشغول فعالیت هستند که از این میزان بیش از ۸ هزار اتحادیه و تشکل به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

امرالهی با بیان این که وزیر جهاد کشاورزی اعتقاد بالایی به تشکل‌ها دارد، گفت: در بهمن ماه ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که این میزان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه بود و با این جوجه‌ریزی تامین مرغ بازار را در این ایام خواهیم داشت و ضمن تامین بازار داخلی و ذخایر استراتژیک، صادر کننده گوشت مرغ در خاورمیانه خواهیم بود.

کد خبر 54787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =