نظارت ویژه بر واحدهای قنادی و خشکبار/ فروشندگان ملزم به نصب برچسب قیمت هستند

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدگنندگان اعلام کرد که قنادی‌ها موظف به رعایت قیمت ابلاغی اتحادیه‌ها هستند و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی مراتب را به اتحادیه صنف قنادان و یا سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

رضا زرین‌گل از ارسال نامه‌ای برای نظارت اتاق اصناف بر واحدهای صنفی قنادی و خشکبار خبر داد و گفت: قنادی‌ها موظف به رعایت قیمت ابلاغی اتحادیه‌ها هستند و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی مراتب را به اتحادیه صنف قنادان و یا سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

وی افزود: در آستانه خریدهای نوروزی و به تبع آن افزایش تقاضای عمومی برای خرید انواع شیرینی و خشکبار توسط عموم مصرف کنندگان، سازمان حمایت طی نامه‌ای خطاب به رییس اتاق اصناف ایران خواستار نظارت ویژه بر فعالیت واحدهای صنفی  قنادی و خشکبار شد.

به گفته این مقام مسئول واحدهای مجاز عرضه کننده شیرینی، آجیل و خشکبار موظف به ارائه صورتحساب معتبر هستند. همچنین تمامی قنادی‌ها و فروشندگان خشکبار و آجیل ملزم به رعایت سود تعیین شده بوده و باید نسبت به نصب برچسب قیمت اقدام کنند.

گفتنی است زرین گل در این نامه خطاب به اتاق اصناف ایران گفته که برای جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان و لزوم نظارت دقیق بر عملکرد واحدهای توزیعی جهت جلوگیری از سوءاستفاده برخی سودجویان، ضرورت دارد نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی شیرینی فروشی، آجیل و خشکبار در دستور کار اتاق‌های اصناف سراسر کشور قرار گرفته و ضمن کنترل وزن جعبه‌های شیرینی و رعایت قیمت‌های ابلاغی اتحادیه‌ها از تخلفات ناشی از کم فروشی و گران‌فروشی در واحدهای صنفی جلوگیری و نتیجه اهم اقدامات به این سازمان منعکس شود./ ایسنا

کد خبر 54788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =