ارز ترجیحی برای واردات شکر سفید تخصیص نمی یابد/ ارز وارداتی انواع شکر از تالار دوم تامین می شود

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت بنای اختصاص ارز ترجیحی برای واردات شکر سفید و شکر خام طی سال ۱۴۰۳ را ندارد.

احمد خانی نوذری معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص مصوبه دولت برای تخصیص ارز ۲۸۵۰۰ تومانی برای واردات شکر سفید و دغدغه فعالان بازار شکر در این زمینه گفت: در سال جاری پرداخت ارز ترجیحی منوط به درج این کالا در لیست مصوب هیات وزیران است و کالاهایی که در این لیست هستند امکان دریافت ارز ترجیحی را دارند. اما صرف درج کالاها در این لیست به معنی الزام به اختصاص ارز ترجیحی به آن کالا نیست.
وی تصریح کرد: سیاست کلی دولت حمایت از تولید داخل است و این مصوبه با هدف امکان مدیریت بازار در شرایط خاص اخذ شده است، لکن با عنایت به شرایط این کالا در بازارهای جهانی و داخلی، طبق برنامه ریزی ها و تصمیمات اخذ شده، ارز مورد نیاز شکر خام و شکر سفید از محل تالار دوم تامین می شود.
خانی نوذری افزود: با تعیین تکلیف گروه کالایی ارزی شکر و همچنین میزان مالیات ارزش افزوده این کالا طی هفته های گذشته، بازار شکر به سمت آرامش و ثبات در حرکت است و با توجه به وضعیت تولید و همچنین برنامه ریزی های انجام شده برای واردات به موقع و به اندازه نیاز، ان شا الله کمبودی برای شکر در ماه های پیش رو نخواهیم داشت.

کد خبر 54939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =