قیمت‌های جدید از بازار آجیل و خشکبار نشان‌گر ثبات تقریبی نسبت به هفته‌های گذشته است اما قیمت برخی میوه‌ها از جمله هندوانه، انار و پرتقال افزایش یافته است.

قیمت‌ ها از مغازه‌های سطح شهر نشان می‌دهد قیمت آجیل و خشکبار تغییر چندانی نسبت به روز‌ها و هفته‌های قبل نداشته است و تنها برخی اقلام مانند پسته شور، بادام هندی و فندوق افزایش اندکی داشته‌اند و فروشندگان آجیل و خشکبار از افزایش نیافتن قیمت این محصولات ابراز رضایت دارند و معتقدند به طور طبیعی قیمت خشکبار در میزان بالایی قرار دارد و اگر بخواهد افزایش بیشتری داشته باشد، باعث افت چشمگیر تقاضا خواهد شد.

به گفته برخی فروشندگان، پسته شور، بادام،بادام زمینی، نخودچی و کشمش و تخمه ژاپنی از جمله اقلامی هستند که بیشترین تقاضا را از سوی مصرف کنندگان دارند.

قیمت برخی میوه‌ها از قبیل انار و هندوانه که در این دوره زمانی از سال با تقاضا بالا مواجه می‌شوند افزایش یافته است. قیمت هندوانه که حدود 15 روز پیش کیلویی 500 بود به 1500 تومان رسیده است. همچنین هر کیلو انار 300 و پرتقال نیز 200 نسبت به روزهای گذشته بیشتر شده است.

به گفته برخی میوه فروشان، افزایش قیمت برخی میوه‌ها در این روزهای سال اتفاق غیر معمولی نیست و همیشه در این دوره زمانی برخی اقلام با افزایش موقتی قیمت روبرو می‌شوند. که این افزایش قیمت تاثیر چندانی بر کاهش تقاضا ندارد.منبع:ایسنا
کد خبر 66f9eb891adb440eb9f9a8c8936b1381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =