کشاورزی> غیبت های متعدد و حضور کمرنگ نمایندگان وزیر جهاد کشاورزی در جلسات اتاق تهران عملا نقش بخش کشاورزی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق تهران را کمرنگ کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در حالی که به نظر می رسید با سهمیه مستقل در نظر گرفته برای بخش کشاورزی در این دوره فعالیت هیات نمایندگان اتاق تهران و نزدیکی افراد صاحب نفوذ اتاق با دولت یازدهم، نقش بخش کشاورزی در هیات نمایندگان و کمیسیونهای مرتبط پررنگ شود اما غیبت های پر تعداد در کنار حضور کم رمق نمایندگان بخش کشاورزی عملا این فرصت بخش کشاورزی را می توان از دست رفته قلمداد کرد.

از میان  پنج نماینده معرفی شده توسط وزیر جهاد کشاورزی برای حضور در هیات نمایندگان اتاق تهران طی 4 جلسه برگزار شده در سال 1395( تا پایان تیر ماه )، عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با 4 جلسه غیبت رکورد دار غیبت در هیات نمایندگان اتاق تهران است و محمد علی طهماسبی با دو جلسه حضور، سید محمد حسین شریعتمدار با سه جلسه حضور، لطف اله سعیدی با 4 جلسه حضور و علی اکبر مهرد نیزبا دوجلسه (از جلسه 3)  حضور کمرنگی را درجلسات هیات نمایندگان رقم زده اند.

این عدم حضور موثر و تعامل با بخش خصوص توسط نمایندگان وزیر جهاد کشاوری در کمیسیونهای تخصصی نیز  به صورت جدی خود نمایی میکند به طوری که درکمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی که از ابتدای سال تا پایان تیر ماه 6 جلسه  برگزار شده عبدالمهدی بخشنده تا کنون در این کمیسیون حضور نیافته است ، لطف اله سعیدی و محمد حسین شریعتمدار 3 جلسه حضور داشته اند و محمد علی طهماسبی تنها دو بار در جلسات کمیسیون  کشاورزی حضور یافته است. همچنین عبدالمهدی بخشنده با چهار جلسه غیبت عملا در جلسات کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران  نیز حضور نیافته است.

به نظر می رسد دلیل این بی میلی و حتی حضور کم رمق نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی در جلسات اتاق تهران را بتوان در عدم تعامل مطلوب  این وزارتخانه  با فعالان بخش خصوصی حوزه کشاورزی و صنایع غذایی جستجو کرد و یا اینکه باید گفت  مدیران وزارت جهاد کشاوری  نیاز و تمایل چندانی به همنشینی و شنیدن سخنان  و دیدگاه های تشکلها و فعالان بخش خصوصی ندارند.


کد خبر 682b0fec0b524620a7539d38b891c007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =