کشاورزی> نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس از افزایش تعداد امضاهای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به ۶۰ امضا خبر داد.

علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از افزایش تعداد امضاهای طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: تعداد امضاهای این  طرح استیضاح  به عدد 60 افزایش یافته است.

وی درباره زمان ارائه طرح استیضاح وزیر کشاورزی به هیات رئیسه مجلس، گفت: این طرح استیضاح در هفته جاری تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس محورهای طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به امضای 60 نماینده رسیده به شرح زیر اعلام کرد:

1- برخی از مواد مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه کل کشور از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اجرا نشده و به تعبیری وزارت کشاورزی احکام تکلیفی در چارچوب برنامه پنجم توسعه کل کشور را انجام نداده است.

2- وجود ضعف و یا سوء مدیریت در وزارتخانه و معاونت‌های مختلف، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه دارد از جمله سوء مدیریت در سازمان امور اراضی کشاورزی و همچنین در موسسه سرم‌سازی رازی کرج وجود دارد.

3- بر اساس مستندات موجود، ابهام در فرآیندکاری و نوع هزینه‌کرد در شرکت‌هایی که انتصاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آنها با امضاء وزیر جهادکشاورزی می‌باشد، وجود دارد که نیاز به شفاف‌سازی است.

4- با توجه به اینکه مدیران کاردان در درون وزارت جهادکشاورزی وجود دارد، اما وزارتخانه به طور قابل توجه ای از بازنشستگان استفاده می‌کند.

5- بخش قابل توجه‌ای از برنامه وزیر جهادکشاورزی که هنگام اخذ رای اعتماد عنوان کرده بود، محقق نشده است.

6- کم توجهی به کشاورزان و همچنین محصولات کشاورزی از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی

7- سوء تدبیر در تنظیم بازار که یکی از وظایف مهم وزارت جهاد کشاورزی است.

8- نابسامانی در واردات دام و طیور به کشور که منجر به تضعیف و یا از بین رفتن اراده و همچنین بی‌انگیزه شدن دامداران و اشخاصی که در عرصه صنعت دامداری در کشور فعال هستند شده است.

9- خرید تضمینی محصولات از کشاورزان که یا اتفاق نیفتاده و یا در این زمینه بسیار ضعیف عمل شده است.
کد خبر 72d1a2c7abc249098d762d54b5540f12

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =