صنایع غذایی> دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: بستنی جزو کالاهای لوکس به‌حساب می‌آید و مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود اما قیمت‌ این محصول در سال جاری تغییری نداشته است.

رضا باکری  میزان تولید بستنی را 350 هزار تن در سال عنوان و اظهار کرد: در 11 ماهه سال گذشته معادل 34 هزار و 800 تن بستنی به عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد.

وی با بیان اینکه ارزش صادرات بستنی در 11 ماهه سال گذشته 70 میلیون دلار بوده است، گفت: میزان صادرات بستنی در سال گذشته نسبتا خوب بود. البته برنامه‌هایی را برای افزایش صادرات این محصول در نظر داریم.

باکری در پاسخ به این سوال که آیا امکان صادرات بستنی به کشور‌های اروپایی وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور‌های اروپایی در این صنعت غنی هستند امکان صادرات این محصول امکانپذیر نیست.

دبیر انجمن صنایع لبنی سرانه مصرف بستنی در ایران را سالانه 4.5 کیلوگرم عنوان کرد.

وی در خصوص معیار قیمت‌گذاری بستنی گفت: به دلیل‌ اینکه بستنی جزو کالاهای لوکس به‌حساب می‌آید مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود اما قیمت‌گذاری واحد‌های تولیدی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

باکری با بیان اینکه در سال 1394 قیمت بستنی افزایش پیدا نکرده است، اظهار کرد: معمولا قیمت بستنی از فروردین تا بهمن تغییری نمی‌کند و امسال نیز مانند روال سال‌های گذشته تفاوتی در قیمت بستنی به‌ وجود نیامده است.

وی با اشاره‌ به تعداد واحد‌های مشغول در این صنعت گفت: بیش از 80 واحد تولید بستنی در کل کشور وجود دارد که از این تعداد تنها هشت واحد تولیدی عمده عضو انجمن صنایع لبنی هستند.


منبع:ایسنا
کد خبر 8d1f5e029c7142aa85d8e27bd669fd33

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =