کشاورزی > بالغ بر 90 درصد محصول ذرت عرضه شده به صورت گواهی سپرده کالایی در بورس کالا ، توسط شرکت کارگزاری بانک کشاورزی خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، تا این تاریخ محصول ذرت استان های کرمانشاه و کردستان به صورت گواهی سپرده کالایی در بورس کالا عرضه شده که 90 درصد آن تقریبا معادل 10 هزار تن  توسط شرکت کارگزاری بانک کشاورزی برای مشتریان این شرکت خریداری شده است.

بر اساس این گزارش،  محصول ذرت استان های فارس، کرمان ، جنوب کرمان و خوزستان نیز به تدریج به صورت گواهی سپرده کالایی در بورس کالا عرضه خواهد شد.

این گزارش می افزاید، در سال جاری 95 درصد از محصول جو عرضه شده به صورت گواهی سپرده کالایی در بورس کالا معادل 65 هزار تن متعلق به استان های تهران، قزوین و کردستان نیز توسط شرکت کارگزاری بانک کشاورزی خریداری شده است.

 شایان ذکر است در اجرای ماده 33 قانون بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مبنی بر جایگزینی قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی محصولات کشاورزی و تدوین سازوکار عرضه و فروش محصولات به صورت  گواهی سپرده کالایی از طریق بورس کالا،  شرکت کارگزاری بانک کشاورزی نقش به سزایی در معاملات بورس کالای محصولات کشاورزی داشته و بخش اعظم منابع مالی لازم برای تادیه مطالبات کشاورزان به واسطه فعالیت این شرکت فراهم   می شود. 
کد خبر 8d4e805bfa9443b8bed9adef6c2d3e22

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =