رییس جمهوری همزمان با اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، با حضور در شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، همراه با کارکنان این شرکت تولید فراورده های لبنی کشور، به عزاداری برای سالار شهیدان کربلا پرداخت.

حسن روحانی با اشاره به اینکه این روز برای عزاداری اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تعطیل است، اما بخش هایی از کشور برای رفع نیازهای ضروری مردم باید همچنان به کار و تلاش ادامه دهند، گفت: ثواب عزاداری وقتی در کنار کار و تلاش برای آسایش جامعه و رفع نیازهای ضروری مردم قرار می گیرد، افزون تر می شود.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کار یک نوع جهاد از نگاه اسلام است، افزود: کسانی که برای بهبود زندگی خانواده و رفع نیازها و مشکلات جامعه و مردم کار و تلاش می کنند اجر و پاداش بزرگی نزد خداوند دارند و از دیدگاه پیامبر عظیم الشان اسلام(ص)، پاداش کسانی که برای رفع نیازهای جامعه کار و تلاش می کنند همانند کسانی است که در میدان جهاد برای عزت و استقلالشان مبارزه می کنند.

روحانی که در حاشیه این مراسم با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهارداشت: حضرت امام حسین (ع) تا روز عاشورا و تا کربلا پیامش را تبلیغ کرد و امروز نیز مردم با حضور در مراسم اربعین و کربلا، پیام آن نهضت بزرگ را دریافت می کنند و گسترش می کنند.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در این تولیدی بخش عمده ای از شیر مورد نیاز مدارس آماده می شود، گفت: ارائه شیر رایگان در مدارس به عنوان یک کار مهم برای تامین سلامت نسل آینده کشور، یکی از افتخارات دولت است که با توجه به طول مدت ارائه آن، در میان کشورهای مختلف بی نظیر است.

روحانی با قدردانی از همه تولید کنندگان و فعالان عرصه کار و تولید کشور مخصوصا کسانی که برای نسل جوان کشور در این واحد تولیدی فعالیت می کنند، گفت: امروز شرکت در مراسم عزاداری سالار شهیدان و حضور در کنار عزیزانی که در مسیر تولید و جهاد می کوشند، فرصتی مغتنم بود.

رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی در خصوص پایین بودن مصرف سرانه شیر در کشور گفت: در گام اول دولت مصرف شیر در مدارس را با توزیع رایگان بالا خواهد برد تا مصرف مواد لبنی به عادتی برای کودکان و نوجوانان ما تبدیل شود.

دروحانی اظهارداشت: رسانه های همگانی باید مردم را به مصرف مواد غذایی سودمند مثل مواد لبنی تشویق کنند و دولت نیز وظیفه دارد با تولید سالم و ارائه یارانه در این بخش، مردم را به این سمت هدایت کند.

رییس جمهوری همچنین در ادامه از بخش های مختلف این شرکت تولید مواد لبنی و نیز نمایشگاه توانمندی ها و محصولات پگاه بازدید کرد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مساله اشتغال و رشد تولید، پیوسته مورد تاکید رییس دولت یازدهم بوده و هست، گفت: دولت سیاست افزایش تولید و اشتغال زایی را در راس برنامه های خود دارد.

در این بازدید اسلامیان، مدیر عامل  صندوق بازنشستگی و علی رومی مدیر عامل جدید صنایع شیر ایران ریاست جمهوری را همراهی کرده و توضیحات لازم در خصوص این صنعت را ارائه می نمودند.

منبع:ایانا
کد خبر 9a2d82be8b574baebca3eee8a80ee856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =