مواد غذایی> مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار گفت: با توجه به مازاد تولید تخم‌مرغ در کشور جایی برای افزایش قیمت این محصول وجود ندارد و دولت برای جلوگیری از زیان مرغداران بهتر است قانون افزایش بهره‌وری و قیمت تضمینی را اجرا کند.

محمدرضا ترکاشوند اظهار کرد:‌ در بازار تخم‌مرغ قیمت این محصول تابع عرضه و تقاضاست و در حال حاضر که مازاد تولید در بازار وجود دارد افزایش قیمت جایی ندارد و دولت بهتر است برای افزایش امید مرغداران، تولید را تضمین کند تا از ضرر و زیان احتمالی تولیدکنندگان تخم مرغ در این شرایط جلوگیری کند.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به تولید مازاد تخم‌مرغ در کشور، قیمت این محصول از نرخ مصوب آن پایین‌تر است و در چنین شرایطی به نظر می‌رسد دولت بهتر است به جای نگرانی از حقوق مصرف‌کنندگان به ضرر و زیان تولیدکنندگان بیندیشد و برای جلوگیری از آن قیمت تضمینی را که در ماده 33 قانون افزایش بهره وری آمده است اجرایی کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار خاطر نشان کرد: اجرای ماده 33 قانون افزایش بهره‌وری رسما به معاونت اجرایی ریاست جمهور پیشنهاد شده است.

ترکاشوند تصریح کرد: طی ماه گذشته برخی مسائل پیرامون آنفلوآنزای طیور مطرح و باعث شد که کشورهای هدف تخم مرغ ایرانی اعلام کنند "دیگر محصولات طیور ایران را نمی‌خرند" و علی رغم تلاش‌های صورت گرفته برای رفع ابهامات در این زمینه، موفقیت چندانی در کشورهای هدف به ویژه افغانستان حاصل نشد. این در حالی بود که هیچ‌یک از واحدهای صنعتی تولیدکننده تخم مرغ مشکلی از نظر آنفلوآنزا نداشتند.

وی با اشاره به اینکه طی چهار ماهه گذشته مجوز صادرات 25 هزار تخم مرغ به متقاضیان داده شده است، تاکیدکرد: دستگاه‌هایی مانند سازمان دامپزشکی در چنین شرایطی باید اطلاع رسانی مناسبی داشته باشند و تلاش کنند در پی انتشار اخباری در خصوص شیوع آنفلوآنزای طیور به کشورهای هدف این اطمینان را بدهند که کشور از این نظر پاک شده است.

منبع:ایسنا
کد خبر affcfeb52385444b9605711fbf7d96a4

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =