کشاورزی> امروز می خواهیم شما را با ده میوه بسیار گران قیمت در جهان آشنا کنیم. گرانقیمت بودن این میوه‌ها نیز به علت‌هایی از جمله کمیاب بودن آن‌ها، شرایط خاص نگهداری و یا به دلیل دور بودن مسافت آن‌ها تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است. 
 
گلابی بودا


 
این میوه یکی از عجیب‌ترین میوه‌های جهان است و شکلی شبیه بودا دارد. گلابی بودا در چین تولید می‌شود. این گلابی کاملا شبیه مجسمه بوداست؛ حتی جزئیات صورت نیز در آن رعایت شده است. آقای هائو کشاورز چینی است که در باغ خود این میوه ها را پرورش می دهد. او گلابی‌های کوچک و نرسیده را درون قالب های مخصوص قرار می‌دهد و به این روش آن‌ها را به شکل بودا درمی‌آورد. او ادعا می‌کند که بنا بر اساطیر چین، خوردن یک عدد گلابی بودا باعث می‌شود تا مشتریان به عمر جاودانی دست یابند. قیمت هر عدد گلابی بودا بیش از ۹دلار است. 

سیب سیکای اشی 
 


 
سیکای اشی در لغت به معنای «شماره یک دنیا»ست. این سیب از گران‌ترین میوه‌های دنیا به شمار می‌رود. هر عدد «شماره یک دنیا» ۲۱ دلار یا بیش از آن قیمت دارد و در حجم و اندازه یک سیب معمولی است.

مرکبات دیکوپون
 


این میوه حاصل پیوند پرتقال و نارنگی است. (Dekopon) از گران‌ترین میوه‌های جهان است. تولید آن از سال ۱۹۷۲آغاز شد. دیکوپون نام علامت تجاری این میوه است. اگر به تصویر این میوه دقت کنید، متوجه خواهید شد که در قسمت بالای آن برآمدگی وجود دارد که توسط خطی از قسمت دیگر میوه جدا شده است. همین برآمدگی به ظاهر ساده به علاوه طعم شیرین آن‌ها سبب می‌شود تا تعداد محدودی از این میوه‌ها بیش از ۸۰ دلار به فروش برسند. 

توت فرنگی ملکه سمبیکیا
دوازده عدد از توت فرنگی‌های ملکه سمبیکیا ۸۵ دلار و یا بیشتر به فروش می‌رسد. این توت فرنگی‌ها آنقدر زیبا هستند که دلتان نمی‌آید آن‌ها را بخورید. 
 
هندوانه مکعبی


 
هندوانه مکعبی در ژاپن تولید می‌شود و قیمتی بیش از صد دلار دارد و از جمله میوه‌های صادراتی ژاپن به شمار می‌رود. قیمت آن بیشتر به دلیل شکل مکعبی آن است و نه طعم و مزه آن.
 
آناناساین آناناس در باغ‌های انگلستان به نام باغ‌های گمشده هلیگان (Lost Gardens of Heligan) می‌روید. آناناس میوه بومی این مناطق نیست و در شرایط تقریبا سختی رشد می‌کند و از طرف دیگر، مصرف این آناناس‌ها نمادی از اشراف زادگی به شمار می‌روند و به همین دلیل بیش از ۱۶۰۰ دلار به فروش می‌رسند. 

انبه «تایو لا تاماگو» 
تایولاتاماگو به معنای «تخم مرغی از خورشید» معنا می‌دهد، این انبه‌ها شبیه تخم مرغ هستند. در ژاپن می‌رویند و دو عدد از آن‌ها تقریبا تا ۳۰۰۰دلار قیمت دارد. 

انگورهای یاقوتی ژاپن 
این انگور‌ها شبیه انگورهای متعارفی که می‌شناسیم نیستند، هر حبه انگور یاد شده به اندازه یک توپ تنیس است. در منطقه ایشیکاوا ژاپن می‌روید و هر خوشه بیش از ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد. 

هندوانه دانسوکه، هندوانه سیاه 
آنچه موجب گرانی این میوه است، کمیاب بودن آن است. به گفته برخی این نوع از هندوانه تنها در جزیره هوکایدو و فقط حدود ۱۰۰۰۰ عدد می‌روید. هندوانه دینسوکی نسبت به سایر هندوانه‌ها سبک‌تر است، پوست آن به سیاهی می‌زند و قیمت هر عدد از آن شش تا هفت هزار دلار است.
 
طالبی یوباری 
طالبی یوباری نیز در جزیره هوکایدو رشد می‌کند و نتیجه پیوند دو نوع متفاوت از طالبی است. مردم ژاپن این میوه را به یکدیگر هدیه می‌دهند. هر یک از این طالبی‌ها ۲۳۰۰۰ دلار به فروش رسیده و اگر در ژاپن شما یک سبد میوه برای کسی بفرستید، این نشان می‌دهد که یک پولدار بخشنده هستید.

منبع:تابناک
کد خبر c76f56a173c74daaaf4cb7aef9ab9bd7

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =