۰ نفر
۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
مواد غذایی> نایب رئیس اتحادیه باغداران ضمن اعلام دلایل گرانی هویج در بازار ، گفت: به‌زودی عرضه این محصول به بازار مصرف گسترده‌تر خواهد شد و قیمت آن نیز به تعادل خواهد رسید.

مجتبی شادلو گرانی هویج در بازار را مورد اشاره قرار داد و در مورد دلایل این موضوع اظهارداشت: به دلیل نبود تعادل و پایداری در بازار محصولات کشاورزی، هر از گاهی چنین مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه هویج محصولی است که در تمام مناطق آب و هوایی کشور تولید می‌شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، گفت: اواخر زمستان گذشته، قیمت هرکیلوگرم از این محصول در بازار به حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان رسیده بود و همان زمان ما باید نگران شرایط فعلی می‌شدیم، چراکه آن قیمت‌ها حتی هزینه حمل و نقل محصول نیز نبود.

شادلو اضافه کرد: متاسفانه پس از آن اتفاقات عموم تولیدکنندگان به دلیل اقتصادی نبودن تولید و نگرانی از کاهش قیمت تصمیم گرفتند اقدام به کشت هویج نکنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه زمان کشت و برداشت هویج زمانی طولانی نیست، گفت: از وقتی قیمت‌ها در بازار بهبود یافته، بسیاری از کشاورزان اقدام به کشت این محصول کرده‌اند که بزودی نیز زمان برداشت این محصولات فرا می‌رسد.

شادلو، عرضه بیشتر محصول در آینده‌‌ای نزدیک و متعادل شدن قیمت هویج در بازار را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: نگرانی در این زمینه وجود ندارد و بزودی شاهد عرضه گسترده این صیفی به بازار مصرف خواهیم بود.

قیمت هویج در حدود یک ماه اخیر افزایش چشمگیری در بازار داشته و از حدود ۷۰۰ تومان به ۳ هزار تومان و نرخ‌های بالاتر از آن رسیده است.


منبع:مهر


کد خبر cd375a8a9d9146e2bec8dd54f26a179a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =