صنایع غذایی> اقتصادغذا - مدیرعامل شرکت طبیعت گفت: حدود یک ماه از آتش سوزی کارخانه طبیعت می گذرد اما هیچ یک از دولتمردان برای کمک به حفظ تولید و اشتغال 3000 نفری این کارخانه حتی دلجویی هم نکرده است.

محمد مختاریانی با اشاره به خسارت 2700 میلیارد تومانی کارخانه طبیعت خاطرنشان کرد: وزارت صمت به عنوان متولی تولید حتی حاضر به تشکیل یک جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای بررسی جوانب و کمک به حل به وجود آمده بر اثر آتش سوزی گسترده در کارخانه طبیعت نیست.
وی افزود: طی یک ماه گذشته ستاد تسهیل استان یک جلسه برای بررسی وضعیت به وجود آمده  برگزار کرده است که حتی مصوبات آن نیز اجرایی نشده است.
مدیرعامل شرکت طبیعت با بیان اینکه حفظ اشتغال  3000 نفری این کارخانه یکی از دغدغه های مهم مدیران این شرکت است تصریح کرد: اغلب دولتمردان و به ویژه  شخص رئیس جمهور بارها و بارها درسخنان خود به اشتغالزایی و افزایش تولید اشاره کرده اند اما سوال اینجاست که چرا برای کمک به حل مشکلات شرکت طبیعت به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ کالاهای اساسی در زمینه روغن نباتی، برنج، رب گوجه فرنگی، چای و تن ماهی و حفظ اشتغال 3000 نفری ایجاد شده در سال های اخیر هیچ  اقدامی انجام نمی شود؟!

وی افزود: با توجه به کم کاری دولتمردان طی یک ماه گذشته جا دارد رئیس جمهور شخصا برای کمک به حل مشکلات این واحد تولیدی دست به کار شود و دستورات لازم را برای بررسی جوانب موضوع  و کمک به حل مشکلات صادر کند.

مدیرعامل شرکت طبیعت متذکر شد: به رغم خسارت سنگین وارد شده و تعطیلی کارخانه، تمامی کارکنان حقوق و مزایای خود را تا کنون دریافت کرده اند و برنامه ریزی های لازم برای پرداخت حقوق ماه جاری نیز انجام شده است اما واقعیت این است که معلوم نیست ادامه این روند تا چه زمانی مقدور خواهد بود. 
مختاریانی در خصوص وضعیت برآورد خسارت و عملکرد صنعت بیمه در پرداخت خسارت گفت: بررسی های لازم برای برآورد خسارت انجام شده است اما متاسفانه تا کنون صنعت بیمه حتی یک ریال خسارت آتش سوزی کارخانه طبیعت را پرداخت نکرده است.

وی افزود: شرکت بیمه طرف قرارداد حتی اجازه آواربرداری نیز نداده است و وضعیت کارخانه به همان شکل باقی مانده است و امکان بازسازی کارخانه وجود ندارد.

کد خبر e57e30cf5187488384d90537c9c629cd

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =