صنایع غذایی> خبرهای دریافتی حاکی است، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به دلیل محاسبات قیمتی تاکنون با افزایش ۵ درصدی قیمت روغن موافقت نکرده است.


انجمن صنایع صنفی صنایع روغن نباتی ایران به استناد مصوبه شماره 65312 مورخ 24/05/94 معاون رئیس جمهور مبنی بر ابلاغ موافقت قبلی کارگروه تنظیم بازار با افزایش 5 درصدی قیمت انواع روغن خوراکی اقدام به اعمال این مصوبه از 31 شهریور ماه نموده است.

 اما گزارشات و اخبار واصله حاکی است، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به دلیل محاسبات قیمتی تاکنون با این افزایش قیمت موافقت نکرده و بر همین اساس قیمت‌های اصلاحی و اعلامی از سوی انجمن را تأیید نکرده و بر روی سایت 124  قرار نداده است.

از طرفی گزاراشات مذکور حاکی از آن است که براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار افزایش 5 درصدی قیمت روغن زمانی می‌تواند محقق شود که بازار با افزایش قیمت جهانی روغن خام روبه رو شود . این در حالی است که قیمت جهانی روغن خام پس از مدت ها همچنان سیر نزولی را طی می‌کند، به همین دلیل به نظر می رسد هیچ ضرورتی برای افزایش قیمت روغن بر حسب ضوابط علمی و منطقی بازار نباشد.  البته بیان این نکته ضروری است که روغن خام در قیمت تمام شده روغن بیش از 75 تأثیر گذاری مستقیم دارد که اصرار انجمن در شرایط و معادلات اقتصادی جدید برای افزایش قیمت تأمل برانگیز است.


منبع:تسنیم
کد خبر f28758fc3a2043068cc1b3258a526cbd

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =