وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راهکارهای توسعه کارآفرینی و اشتغال در بخش کشاورزی و روستائی در کشور خبر داد و گفت: مناطق روستایی کشور ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،علی ربیعی در نشست صمیمی با محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی با بر شمردن ظرفیت های فراوان اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی و روستایی و ماموریتها و امکانات وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی در امر توانمندسازی کارجویان از طریق آموزشهای مهارت و نیز استفاده از تسهیلات و خدمات بانک توسعه تعاون ،صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق مهر امام رضا (ع) بر ضرورت همکاری دو جانبه و هم افزایی در ایجاد اشتغال در روستاها و بخش کشاورزی به ویژه برای فارغ التحصیلان تاکید کرد .

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و بکار گیری استعداد های بومی و منطقه ای در سطح روستاهای کشور از منظر گردشگری روستایی و کشاورزی ،صنایع دستی و مشاغل خرد و خانگی از تشکیل کار گروه ویژه برای این امر در وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی خبر داد.

همچنین حجتی با بیان ظرفیت های بالای بخش کشاورزی ار تدوین طرح ارائه خدمات کشاورزی و مکانیزاسیون با ظرفیت ایجاد بیش از 60 هزار شغل برای فارغ التحصیلان کشاورزی خبر داد و بر ضرورت برنامه ریزی به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه کار آفرینی و روستایی تاکید کرد .

وی ظرفیت های جدید بوجود آمده برای اشتغال در پروژه احیای اراضی کشاورزی خوزستان و نیز ایجاد گلخانه های مدرن کوچک و بزرگ ،با هدف تولید محصولات صادراتی و تولید انبوه برای بازار داخلی، صنایع تبدیلی و غذایی، زنبور داری، صید و صیادی و آبزی پروری ، انبار و سردخانه های کوچک و متوسط و ایجاد ارزش افزوده در فرایند پس از تولید محصولات کشاورزی به همراه توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده در دامنه های زاگرس و البرز را زمینه های ایجاد اشتغال مولد در بخش کشاورزی برشمرد و از برنامه ریزی وسیع برای ایجاد اشتغال در این خصوص خبر داد .

در این نشست گزارش مطالعات صورت گرفته در 10 استان کشور که با هدف شناسایی ظرفیت های تولید بومی و منطقه ای استان های مورد بررسی صورت گرفته ارئه و مقرر شد در قالب کارگروه مشترک نسبت به عملیاتی شدن محورهای مورد بحث اقدام شود .
کد خبر ربیعی از برنامه دولت برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی خبر داد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =