کشاورزی> اقتصاد غذا - "کامرز بانک" پیش بینی کرد نرخ سویا در پایین تراز منحنی فعلی آن خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، بانک مذکور در پیش بینی جدید خود برای قیمت سه محصول ذرت، سویا و گندم که در بورس شیکاگو معامله می شوند، نرخ های این محصولات را برای سال آینده کاهش داد.
برای ذرت نرخ سه ماهه هر بوشل آن با 0.7 دلار افزایش در بالاتر از 4 دلار خواهد بود. در واقع میانگین قیمت سالانه نیم دلار افزایش می یابد و هر بوشل 3.90 دلار خواهد بود. نرخ های اکتبر تا دسامبر سال آینده به هر بوشل 3.80 دلار تنزل می یابد.

افزایش عرضه در جهان و تقویت دلار عواملی هستند که نرخ ذرت را پایین نگه می دارند. بانک مذکور تاثیرات مخرب پدیده "ال نینو" را نادیده نمی گیرد، در ضمن بلافاصله پدیده آب و هوایی "لانینا" با هوایی گرم و خشک در ایالت میدوست روی خواهد داد که برای شرایط "داشت" ذرت مناسب نیست.

چشم انداز قیمت گندم نیز ضعیف است و هر بوشل گندم فقط 0.3 دلار افزایش قیمت خواهد داشت.

از این رو توان افزایش قیمت این محصولات ضعیف است برای گندم که قبلا هر بوشل 5.5 دلار پیش بینی شده بود، در برآورد جدید 5.20 دلار قید گردیده است.

برای سویا نرخ سه ماهه آن با یک دلار کاهش مواجه می گردد. پیش بینی قیمت سویا از ژوئیه تا سپتامبر سال آینده هر بوشل 8.75 دلار است که پایین تر از برآورد قبلی 9.18 دلار خواهد بود.

میانگین قیمت کلزا در بازار پاریس نیز هر تن 385 یورو پیش بینی شده است که 15 یورو از سال جاری بیشتر است.  
کد خبر 0dbe24173d8747478f351ab7da76207b

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =