۰ نفر
۱۱ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۵
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش 50 درصدی فروش گندم از سوی دولت خبرداد و گفت: فروش گندم از سوی دولت، 300 هزار تن کاهش یافته و این امری بی‌سابقه است.

عباس قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای اولین بار در طول 25 سال گذشته، میزان فروش گندم از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران، 300 هزار تن در ماه کاهش یافته که این رقم معادل کاهش 50 درصدی فروش گندم به دولت از سوی کشاورزان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: کاهش فروش گندم نشان از اجرای درست سیاست‌های دولت، مبنی بر واگذاری تصدی‌گری خرید و فروش گندم به بخش‌خصوصی و غیردولتی دارد، به این معنا که بخش‌خصوصی و کارخانجات آرد سازی کشور در حال حاضر به طور کامل، وارد عرصه خرید گندم از کشاورزان شده‌اند و بخش اعظمی از نیازهای خود را به صورت مستقیم تامین می‌نمایند.

وی تصریح کرد: حضور مستقیم بخش‌خصوصی در خرید گندم امسال، علاوه بر اینکه حضور دولت را در زمینه تصدی‌گری کاهش می‌دهد، به نفع تولید و کشاورزی کشور و کشاورزان گندمکار نیز هست، چراکه در حال حاضر قیمت خرید بخش‌خصوصی از قیمت‌های اعلام شده دولتی بالاتراست و لذا کشاورزان گندم‌های خود را با قیمت‌هایی بهتر به فروش رسانده و سود بیشتری کسب می‌کنند.

قبادی گفت: این اتفاق موجب خواهد شد که کشاورزان به کاشت کیفی گندم روی آورده و در نتیجه کیفیت گندم‌های تولیدی کشور ارتقاء یابد؛ چراکه قیمت خرید و فروش گندم‌های با کیفیت مختلف متفاوت است و به عنوان مشوقی برای کاشت کیفی گندم به شمار می‌آید.

وی اظهار داشت: طبق آمار موجود، میزان فروش گندم توسط این شرکت، به مصرف‌کنندگان بخش‌های مختلف کشور، به حدود 80 هزار تن در هفته رسیده است که این آمار در مقایسه با آمار سال گذشته در مدت مشابه، کاهش 50 درصدی را نشان می‌دهد.

کد خبر 19756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =