صنایع غذایی> رییس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت مهلت تعیین شده برای توقف تولید روغن‌های نیمه جامد را تا پایان سال 95 اعلام کرد.

رییس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت مهلت تعیین شده برای توقف تولید روغن‌های نیمه جامد را تا پایان سال 95 اعلام کرد.
دکتر زهرا عبداللهی، درخصوص مهلتی که به کارخانجات تولید روغن برای توقف روند تولید روغن‌های نیمه جامد داده شده است، گفت: تا پایان سال 95 به کارخانجات روغن فرصت داده شده است که تولید روغن‌های نیمه جامد را حذف کنند، دیگر روغن نیمه جامد نداشته باشیم و به جای آن روغن مایع با اسید چرب ترانس زیر دو درصد داشته باشیم.

وی افزود: اکنون در کارگروه تخصصی متشکل از سازمان استاندارد، غذا و دارو، دفتر بهبود تغذیه و صنایع غذایی، استاندارد قند، نمک، شکر و روغن در محصولات غذایی در حال بازنگری است.

عبداللهی ادامه داد: برای آن دسته از محصولاتی که بازنگری شده‌اند، با ابلاغ سازمان استاندارد باید موارد مربوطه اصلاح و اجرا شود. در حال حاضر استاندارد نمک در تمام مواد غذایی بازنگری و ابلاغ شده است. بر این اساس باید استاندارد نمک به 1.8 درصد کاهش پیدا کند و بیشتر نباشد. در حال تلاش هستیم که این میزان نیز به یک درصد برسد.

وی افزود: این کاهش میزان باید به تدریج انجام شود که روی طعم و مزه مواد غذایی تاثیر نگذارد و ذائقه سازی شود. همچنین در زمینه کاهش نمک در پنیر، رب گوجه فرنگی، تن ماهی و ... نیز کار شده و استاندارهای آن تغییر کرده است. کاهش قند نوشابه‌ها هم در حال ابلاغ است. بر روی شیرهای طعم‌د‌ار نیز باید کار شود که میزان قند آن پایین آید.
کد خبر 21f10db8156040948598c04e9e676d8d

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =