رئیس سازمان دامپزشکی کشور برزیل گفت:‌ کشورهایی که به خاطر نگرانی های بهداشتی واردات گوشت خود را از برزیل قطع کرده بودند، با مذاکرات و رفع شبهات، همکاری خود را از سر گرفتند.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان دامپزشکی برزیل با حضور در ایران، هدف از سفر خود را ارائه توضیحات و اطلاعات به ایران به عنوان یکی از خریداران مهم گوشت از برزیل، در خصوص سلامت محصولات دامی برزیلی اعلام کرد.
مارکوس با اشاره به نظر سازمان جهانی بهداشت دام در مورد رده بندی کشور برزیل در دسته کشور های قابل اغماض از نظر بیماری جنون گاوی افزود: کشور برزیل از سال 1990 برای اعمال مراقبت این بیماری و همچنین حفظ سلامت کشورهای وارد کنندگان گوشت و مردم برزیل به عنوان مصرف کنندگان، بر اساس توصیه های سازمان جهانی بهداشت دام اقدامات بهداشتی و حفاظتی شدیدی انجام داده است.
به گفته وی، این فعالیت ها همچنان ادامه دارد و بروز یک مورد نادر بیماری جنون گاوی در یک گاو مسن، نمی تواند سلامت محصولات و فراورده های دامی برزیل را زیر سوال ببرد.
رئیس سازمان دامپزشکی برزیل تصریح کرد: با توجه به حجم صادرات برزیل به بیش از 150 کشور دنیا، صنعت دامپروری این کشور نه تنها متعلق به مردم برزیل بلکه متعلق به تمام دنیاست.
وی با اشاره به این که تعلیق واردات گوشت برزیل توسط تعداد معدودی از کشورها کمتر از پنج درصد صادرات گوشت این کشور را تشکیل می دهد، گفت: دلایل قطع واردات برخی از کشورها نگرانی بابت عدم سلامت فرآورده های دامی برزیل نیست، بلکه دلایل سیاسی دارد.
وی طرح سوال از طرف کشورهای وارد کننده گوشت را حق آنها دانست وگفت: سیاست برزیل در این زمینه سیاستی کاملا شفاف و پاسخگو است.
رییس سازمان دامپزشکی برزیل در حاشیه سفر خود به ایران از آزمایشگاه مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی و موسسه واکسن و سرم سازی رازی بازدید کرد.
وی از مشاهده امکانات و دانش متخصصان شاغل در این مجموعه ها ابراز شگفتی کرد و گفت: ما با نظر مثبت نسبت به جایگاه دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به برزیل باز می گردیم.
مارکوس افزود:‌ سازمان دامپزشکی همواره با اعزام ناظران بهداشتی بر تمام مراحل استحصال گوشت در کشور برزیل نظارت می کند و در انجام نظارت های خود، جدی و سختگیر است.(

 

کد خبر 22389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =