وزارت کشاورزی آمریکا قصد دارد از تولیدکنندگان داخلی شکر بخرد که نخستین مداخله مستقیم دولت در بازار این محصول طی 13 سال گذشته خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هدف از این اقدام کاهش مازاد موجود است که موجب کاهش قیمت‌ها و رسیدن آنها به پایین‌ترین سطح در چهار سال گذشته شده است.

وزارت کشاورزی آمریکا قصد دارد شکر خریداری شده را به شرکت‌های تولیدکننده شکر سفید بفروشد و این شرکت‌ها به جای پول باید اعتبارهای وارداتی بدهند.

مقامات این وزارتخانه امیدوارند اعتبارهای موجود کمتر به کاهش مازاد شکر کمک کند.

آخرین باری که وزارت کشاورزی آمریکا برای حمایت از قیمت‌های داخلی شکر خریداری کرد، سال 2000 بود و این وزارتخانه بخشی از شکر خریداری شده را به نهادهای رفاهی و زندان‌ها بخشید.

وزارت کشاورزی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ممکن است حدود 38 میلیون دلار برای خرید شکر هزینه کند و در نتیجه این خرید و فروش آن به شرکت‌های تولیدکننده شکر سفید، حدود 300 هزار تن شکر خام از بازار این کشور خارج شود.

به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از تحلیل‌گران، انتظار می‌رود برنامه وزارت کشاورزی آمریکا در کاهش مازاد شکر که با رکورد بالای محصول امسال و واردات بالا از مکزیک تشدید خواهد شد، موثر واقع شود.

کد خبر 23899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =