۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۲:۰۲

 رییس هیات مدیره انجمن ملی سیب زمینی ایران(امساء) گفت: با برداشت محصول سیب زمینی بهاره در استان همدان ، کاهش قیمت این محصول در بازار مصرف پیش بینی می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرحیم نیازی  افزود: برداشت محصول سیب زمینی بهاره از ۱۰ تیرماه آغاز و تا ۱۵ شهریور ماه سالجاری ادامه دارد و عرضه این محصول می تواند موجب تعادل قیمت در بازار مصرف شود.
وی دلیل افزایش قیمت سیب زمینی در بازار مصرف را قابل برداشت نبودن این محصول در مناطق گرمسیری خوزستان و دزفول به دلیل بارندگی های اخیر عنوان کرد که به دنبال آن محصول کمتری به بازار عرضه شد.
نیازی علاوه بر افزایش هزینه های تمام شده تولید، حضور دلالان را از دیگر دلایل افزایش قیمت محصول سیب زمینی در هفته های اخیر عنوان کرد.
رییس هیات مدیره انجمن ملی سیب زمینی از دولت خواست تا با افزایش نرخ تضمینی خرید سیب زمینی کشاورزان را در تولید این محصول حمایت کند، همچنین با استمرار نظارت خود از حضور دلالان و واسطه گران در عرصه تولید تا مصرف جلوگیری کند.
به گفته نیازی، در سال ۱۳۹۱ بیش از ۵ میلیون تن محصول سیب زمینی در ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی کشور تولید شد که ۶۵۰ هزار تن آن به کشورهای منطقه صادر شده است.

وی افزود: در حال حاضر هرکیلوگرم سیب زمینی بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود.

کد خبر 23907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =